spravy.sk spravy.sk

Pohronie posilňuje obranu, do kádra pribudol ďalší Afričan
zdroj: facebook/FK Pohronie

Pohronie posilňuje obranu, do kádra pribudol ďalší Afričan

Nováčik najvyššej slovenskej súťaže FK Pohronie počas reprezentačnej prestávky rozšíril svoje rady o ďalšieho hráča. Do defenzívy pribudol kamerunský mladík Michel Meda.

V kabíne nováčika ide už o tretiu africkú posilu v krátkom čase. Po dvadsaťročnom útočníkovi Cedricovi Badolovi z Burkiny Faso, ktorý sa zranil v úvodnom kole sezóny proti Slovanu Bratislava a aktuálne nemá platné víza pre pobyt v Európskej únii, pribudol neskôr do tímu aj pravý obranca Yusuf Nasri Mainge, kapitán mládežníckej reprezentácie Kene. Druhý menovaný si dosiaľ nepripísal ani jeden štart v najvyššej súťaži.

Osemnásťročný novic z Kamerunu by mal byť konkurenciou najmä na stopérsky post, kde sa aktuálne strieda trojica Marek Kristián Bartoš, Patrik Jacko a Ján Nosko, 194-centimetrový futbalista vie hrať i na poste defenzívneho záložníka. Pohronské osy sa týmto krokom pokúšajú skvalitniť defenzívnu fázu, ktorú majú po úvodných siedmich kolách druhú najhoršiu v súťaži. Inkasovali až 17-krát. Zverenci trénerov Jána Rosinského a Rastislava Urgelu figurujú aktuálne na 8. mieste v tabuľke Fortuna ligy.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia