spravy.sk spravy.sk

Štvorgólová prehra do roka a do dňa po ôsmich rokoch. Hamšík: Chorváti nás predčili vo všetkom
zdroj: Jozef Bedej

Štvorgólová prehra do roka a do dňa po ôsmich rokoch. Hamšík: Chorváti nás predčili vo všetkom

Ubehli už dve desaťročia od septembra 1999, keď sme na Tehelnom poli v Bratislave podľahli Rumunom o štyri góly (1:5). Dňa 6. septembra 2011 sme museli stráviť prehru 0:4, uštedrili nám ju futbalisti Arménska v Žiline. Do roka a do dňa ubehlo presne osem rokov a slovenská reprezentácia si pripisuje ďalší výprask. Chorvátsko zvíťazilo na trnavskom Štadióne Antona Malatinského 4:0.

Pamätníci zápasu spred dvadsiatich rokov už dávno futbal nehrajú, stretnutie spred ôsmich rokov si náš mladý tím zrejme ani nepamätá. Jediným účastníkom bol Marek Hamšík. „Pamätám sa, že proti Arménom sme si vypracovali veľa šancí, ale všetky sme pozahadzovali. Tentoraz sme prakticky žiadnu príležitosť nemali, takže zažívame niečo úplne iné. Musíme si priznať, že sme prehrali úplne zaslúžene,“ vrátil sa kapitán súčasného výberu trénera Pavla Hapala k piatkovému zápasu s Chorvátmi.

Tridsaťdvaročný hráč čínskeho Dalianu Aerbin prinášal skúsenosti mladému tímu, okrem neho mali nad 25 rokov len Juraj Kucka a Róbert Mak, obaja boli v priebehu zápasu vystriedaní. „Tá zostava sa výrazne nezmenila, mladší chalani nastupujú pravidelne a skúsenosti majú. Problémy by som teda skôr hľadal v tímovom výkone, ktorý bol z našej strany nedostatočný a odrazil sa na výsledku,“ skritizoval prejav mužstva Hamšík.

Slovensko - Chorvátsko (Marek Hamšík. Luka Modrič)
Na ihrisku sa veľakrát stretli hviezdy svojich tímov a zároveň kapitáni. Modrič mal pred Hamšíkom navrch. (foto: tasr)

V Trnave sa v deň zápasu konal jarmok. V okolí štadióna bolo vidieť plno kolotočov, našim sokolom jednu jazdu pripravili Chorváti. „Vedeli sme, že čelíme kvalitnému mužstvu, nie náhodou sú vicemajstri sveta. Mali sme aj šťastie, mohlo to pre nás dopadnúť aj horšie. Chorváti nám ukázali, ako sa hrá futbal. My sme neukázali nič. Predčili nás vo všetkých futbalových činnostiach, boli veľmi silní na lopte, zatiaľčo z našej strany bolo v hre veľa nepresností, kazili sme prihrávky a nechávali útočníkom veľa priestoru,“ popisovala chyby legenda talianskeho Neapola.

Rodák z Banskej Bystrice má teraz za úlohu pripraviť spoluhráčov počas víkendu na druhý, možno kľúčový súboj kvalifikácie. V Maďarsku sa stretneme s priebežne druhým tímom skupiny, ktorý sme na domácej pôde zdolali. „Dostali sme teraz od Chorvátov veľkú facku, ale hádam sa z nej dokážeme včas spamätať. V Budapešti to musí z našej strany vyzerať oveľa lepšie a musíme ukázať omnoho viac,“ uvedomuje si za kabínu Hamšík.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: EURO 2020

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: EURO 2020

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia