spravy.sk spravy.sk

Lobotka: Nikto z nás to tam nešiel ods*ať. Keď sa prehrá, národ píska, zvykol som si
zdroj: TASR

Lobotka: Nikto z nás to tam nešiel ods*ať. Keď sa prehrá, národ píska, zvykol som si

Dvadsaťštyriročný stredopoliar Stanislav Lobotka sa už v mladom veku zaradil medzi reprezentačné opory a lídrov mladého, formujúceho sa mužstva. Najmä v defenzíve mal po boku mnoho mladších kolegov, avšak výkonom im nešiel práve príkladom. V náročných súbojoch v strede poľa prepadával, pri prvom góle nezastavil Vlašiča, pred druhým stratil loptu a prehral kľúčový súboj.

Zlý výkon celého mužstva vnímal aj on sám. „Osobne som sa snažil hrať čo najlepšie, ale nikto z nás nepodal optimálny výkon. Každý si v hlave musí sám povedať, či dal do toho maximum a čo mohol spraviť lepšie. Bolo ťažké hrať proti takým hviezdnym hráčom, ale práve také zápasy vás posúvajú dopredu. Zistíte, ako na tom ste, na čom musíte popracovať a zlepšiť sa. Každá prehra je na niečo dobrá,“ hľadal optimizmus krátko po zápase slovenský reprezentant Stanislav Lobotka.

Slovensko - Chorvátsko (Stanislav Lobotka, Ante Rebič)
Lobotka a spol. nemali v piatok svoj deň. (foto: tasr)

Na zraze v Šamoríne niekoľkokrát odzneli šesťbodové ambície z dvojzápasu, skloňovali sa tesné výsledky i prehry Chorvátov, chýbajúci hráči i slabšia generácia. Súboj v Trnave bol pre mnohých vytriezvením. „Možno sme si mysleli, že keď nám to proti Azerbajdžanu išlo, tak to bude podobne prebiehať aj teraz. Hovorilo sa, že Chorvátom chýbajú hráči, že nemajú ideálnu formu... Hrali však excelentne a ukázali, prečo sú vicemajstri sveta. Zaslúžene sme prehrali a ešte môžeme byť za výsledok radi, lebo tých šancí mali hrozne veľa,“ doplnil stredopoliar španielskej Celty Vigo.

Napriek tomu horší výkon mužstva nepripisuje prístupu. „Nikto do zápasu nešiel s tým, že to ide ods*ať, bude si vykračovať po ihrisku a strácať lopty. Nikto nechcel prehrať 0:4 a byť na smiech. Jednoducho sme neboli sebavedomí na lopte a keď sme videli, ako dobre držia loptu, báli sme sa ich. Preto nás zatlačili. Keď sme po nejakej nepresnosti stratili loptu, stálo nás veľa síl, aby sme ju získali späť. Tých ľahkých strát bolo veľa a Chorvátsko so svojou kvalitou to vie využiť a dlhé minúty potom beháte bez lopty a strácate silu,“ vysvetľuje Lobotka.

Po záverečnom hvizde Nemca Felixa Brycha sa ozval trnavským Štadiónom Antona Malatinského piskot. „Diváci boli super, vytvorili atmosféru. Samozrejme, chápem, že neboli spokojní. Prišli si pozrieť futbal, zafandiť nám. Chorváti síce predviedli famózny futbal, no my sme ich nepotešili. Piskot zase nepoteší nás, ale sme slovenský národ – keď sa darí, tak všetci tlieskajú a keď sa nedarí či prehrá, všetci pískajú. Ja už som si zvykol, preto to nevnímam. Ale dnes majú ľudia na to dôvod, nehrali sme dobre,“ poznamenal rodák z Trenčína.

Slovensko má za sebou polovicu kvalifikácie o postup na EURO 2020. Až do zápasu s Chorvátskom malo najlepšiu defenzívu. Aktuálne sa nachádza na nepostupovom štvrtom mieste. „Ambície stále máme nemenné, priamo postupujú dva tímy, takže šanca stále žije. Odohráme ešte štyri zápasy, takže hráme o dvanásť bodov. Akurát z toho, čo sme dnes videli, sa už nesmie nič opakovať,“ upozornil Lobotka pred ďalším kvalifikačným stretnutím v pondelok v Maďarsku, ktoré považuje za veľmi dôležité. „Jedno z kľúčových,“ doplnil na záver.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: EURO 2020

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: EURO 2020

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia