spravy.sk spravy.sk

Vlašič si doliečil koleno a otvoril strelecký účet. Petkovič: Prešiel som im cez rozum
zdroj: TASR

Vlašič si doliečil koleno a otvoril strelecký účet. Petkovič: Prešiel som im cez rozum

Na tabuli svietila 76. minúta, keď z tribún Štadióna Antona Malatinského zaznel zvuk trúby. V podaní jedného zo slovenských fanúšikov to mala byť zrejme adresovaná labutia pieseň pre zverencov Pavla Hapala. V tom čase totiž doma prehrávali 0:3 s favorizovaným Chorvátskom, ktoré ukázalo vysokú školu futbalu.

Vicemajstri sveta si v kvalifikačnom zápase proti "sokolom" robili doslova to, čo chceli a vyhrali vysoko 4:0. A to aj bez prítomnosti veľkých mien ako Ivan Rakitič či Mateo Kovačič. Hlavnými strojcami úspechu sa stali hráči, ktorí nepatria medzi najväčšie hviezdy "vatreni". Skvelým individuálnym výkonom zaujal Nikola Vlašič, ktorý otvoril skóre stretnutia a následne v zápase vyhral takmer každý osobný súboj a dovolil si niekoľko parádičiek, ktorými vyškolil domácich hráčov. Dobrý výkon tešil rodáka zo Splitu o to viac, že spomenutý presný zásah bol jeho prvý v národnom drese.

Nikola Vlašič a jeho radosť po premiérovom góle v reprezentačnom drese. (foto: tasr)

"Úžasný zápas, a to od prvej minúty. Mali sme skvelé šance a nedali gól. Keď som sa však presadil, vedeli sme, že prídu ďalšie," tešil sa v mixzóne 21-ročný záložník. Do hry sa dostal predovšetkým pre neprítomnosť Rakitiča v kádri hostí. A to aj napriek problému, ktorý ho predtým postretol. "Mal som problémy s kolenom, naši doktori však odviedli skvelú robotu. Od momentu, kedy som prišiel do Trnavy, som vedel, že budem hrať a chcel som sa za to trénerovi odvďačiť," dodal hráč ruského CSKA Moskva, ktorý si splnil svoj záväzok.

Individuálnym výkonom ako z futbalovej rozprávky sa prezentoval aj hrotový útočník "vatreni" Bruno Petkovič. Ten už v prvom polčase rozobral slovenský stred poľa a následne aj defenzívu ako kuželky. Jeho strelu zastavil až Martin Dúbravka. V druhom dejstve však niečo podobné zopakoval pred gólom na 3:0 a bezmocný proti nemu bol jeden z najlepších stopérov v Európe Milan Škriniar a aj náš gólman. "Hral som dobre a prešiel som im cez rozum. Nemôžem však po jednom zápase povedať, že som vyzrel na hráča ako Škriniar. Jedna lastovička leto nerobí. Dúfam však, že takýchto zápasov bude viac," rozhovoril sa v mixzóne usmievavý zakončovateľ Dinama Záhreb.

Tomu podľa vlastného názoru neublížila neprítomnosť spomenutých hviezd a vyzdvihol široký káder či tímové sebavedomie. Chorváti aj vďaka tomu získali do tabuľky kvalifikačnej E-skupiny dôležité tri body a odčinili aj zaváhanie s Maďarskom (1:2), ktoré sa zrodilo v rámci bojov o účasť na ME 2020. "Odohrali sme skvelý zápas. Nedali sme síce góly zo všetkého, z čoho sme mohli, ale neustále sme si išli svoje. Od prvej minúty sme ukázali, že sme favoriti. Nebolo to ale vôbec ľahké. Slovensko má dobré mužstvo. Vedeli sme, čo musíme robiť a že musíme zvíťaziť, aby sme mali väčšiu šancu kvalifikovať sa na ME," doplnil Petkovič.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia