spravy.sk spravy.sk

Nikomu z nás zápas nevyšiel. Deň blbec, vyžrali sme si to, reaguje Dúbravka
zdroj: TASR

Nikomu z nás zápas nevyšiel. Deň blbec, vyžrali sme si to, reaguje Dúbravka

V Newcastli United si Martin Dúbravka v uplynulej sezóne anglickej Premier League udržal v jedenástich prípadoch čisté konto. Slovenský gólman sa tentoraz aj napriek kvalitnému výkonu medzi tromi žrďami iba prizeral, ako poza jeho chrbát postupne do bránky prechádzajú štyri lopty. Chorváti v piatkovom kvalifikačnom zápase na slovenskej pôde dominovali vo všetkom a žilinskému rodákovi snáď doteraz zvoní v ušiach.

Už v prvom polčase si "vatreni" robili na ihrisku čo chceli. Pohotový Dúbravka však až do 44. minúty držal nulu na svojom konte a vďačiť mohol aj dobre postavenej bránke, ktorej konštrukciu nastrelil náš piatkový súper dva razy. Futbalová spravodlivosť však zaúradovala a dominantní vicemajstri sveta oslávili v Trnave vysokú výhru 4:0. "Ťažko sa hodnotí zápas po štyroch inkasovaných góloch. Bol náročný proti kvalitnému mužstvu. Vedeli sme, že sú favorit a naplno to ukázali," hovorila v mixzóne opora "sokolov", ktorá v stretnutí vytiahla štyri úspešné zákroky. Nestačilo to. Pri inkasovaných góloch postrádal Dúbravka aj viac šťastia.

"Prvý gól ani neviem, odkiaľ bol. Druhý sme dostali po teči. Pri treťom aj štvrtom góle som si trochu siahol na loptu," ponúkol svoj pohľad na góly súpera "Heco", ktorý za kľúčový moment označil prvé dva presné zásahy Chorvátska - najprv do kabíny, potom z nej. "Dostali sme gól do šatne, nie je to ideálne. V prvom polčase sme si ani nevypracovali veľkú príležitosť. Naopak, Chorváti si vytvorili príliš veľa šancí na skórovanie. V momente, kedy sme im chceli kontrovať, sme dostali druhý nešťastný gól, ktorý skomplikoval zápas. Museli sme ísť do rizika, otvoriť hru a oni využívali celý priestor jednou-dvomi prihrávkami. Tento zápas musíme hodiť za hlavu," pokračoval 30-ročný brankár.

Tomu príliš nepomohla ani chaotická obrana. Prakticky všetky štyri piliere zadných radov tvorili prirodzení stopéri. Dávid Hancko nastúpil naľavo, Martin Valjent zase napravo a bolo vidno, že nie sú úplne vo svojich rolách. "Hrajú stopérov, ale museli sa s tým popasovať. Hancko často hrával v 'áčku' ľavého obrancu a vystriedal tam Tomáša Hubočana. V Sparte Praha je stopér, ale nebola to nová situácia. To, že Valjent dostal šancu na pravej strane, o tom vedel a Denis Vavro sa mu snažil pomáhať ako my všetci. Nikomu však zápas nevyšiel," znel analytický pohľad Dúbravku, podľa ktorého bola prirodzená aj frustrácia hráčov. Tú prejavil napríklad Milan Škriniar agresívnym odkopnutím lopty medzi divákov v poslednej štvrťhodine hry. "Niet sa prečo čudovať. Vidíte snahu zvrátiť zápas a skrátka to nejde. Naháňali sme výsledok, chceli dať kontaktný gól a zvrátiť zápas. Otvárali sa však priestory a dostali sme tretí gól. Vtedy ste nahnevaní a rieši sa to takto. Tiež som si v šatni potreboval vybiť hnev. Dostať štyri góly doma je náročné na psychiku."

Martin Dúbravka
Martin Dúbravka podal kvalitný výkon. Napriek tomu inkasoval štyri razy (foto: tasr)

Dúbravka okrem slabého výkonu domácich a frustrácie uznal aj kvality súpera. Slovákom podľa neho nepomohlo ani dobré mentálne nastavenie na tento duel. Po slabom výkone v rámci bojov E-skupiny o postup na ME 2020 sa dočkali v Trnave aj piskotu vlastných priaznivcov. "Nie je to príjemné, keď vás doma fanúšikovia vypískajú. Dali sme im však dôvod a asi sme si to zaslúžili. Sme si vedomí, že z našej strany to nebol ideálny výkon. Pre nás to bol deň blbec, vyžrali sme si to. Bude dôležité, ako na momentálny stav zareagujeme. Stále máme šancu pobiť sa o postup," vyjadril sa "Heco" a smerom k ďalšiemu zápasu, ktorý čaká našich reprezentantov už v pondelok v Budapešti, dodal: "Pevne verím, že zápas s Maďarskom bude z našej strany kvalitnejší a utvoríme si viac šancí a skórujeme. Máme šancu revanšovať sa tak našim fanúšikom."

Odporúčame

Najnovšie z ligy: EURO 2020

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: EURO 2020

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia