spravy.sk spravy.sk

Hamšík o akadémii DAC: Je nádherná, rád by som vybudoval niečo podobné
zdroj:

Hamšík o akadémii DAC: Je nádherná, rád by som vybudoval niečo podobné

Druhýkrát v krátkom čase navštívil akadémiu Dunajskej Stredy kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Hamšík. Priznal, že na Žitnom ostrove sa inšpiruje jedinečným projektom, aký by chcel preniesť i domov do Banskej Bystrice.

Dunajská Streda sa dnes na slovenské pomery pýši jedinečným tréningovým komplexom, určeným nielen pre seniorský futbal, ale i pre mládež. Niečo podobné by v Banskej Bystrici, v mestskej časti Rudlová, rád vybudoval i Marek Hamšík. Svoje plány prezentoval už v júni, keď naznačil, že chce v rámci svojej Futbalovej školy vybudovať viacero ihrísk, z toho jedno kryté. Chýbať by nemala ani administratívna budova, posilňovňa, regenáracia, kaviareň či šatne pre každú kategóriu. 

„Do Dunajskej Stredy som zavítal opäť, aby som sa pozrel, ako to tu vyzerá. Je to naozaj nádherné, takže som sa prišiel inšpirovať a získať nejaké nápady. Rád by som postavil v Banskej Bystrici niečo podobné, hoci v menšom rozsahu. Chcem pomôcť deťom, aby vyrastali v dobrých podmienkach, na kvalitných ihriskách a aby im nič nechýbalo k tomu, aby sa raz mohli stať dobrými futbalistami. Som milo prekvapený, akú infraštruktúru v Dunajskej Strede vybudovali, klobúk dole,“ vyzdvihol Hamšík v rozhovore pre klubovú televíziu DAC-u.

Hoci vo februári zamieril z Talianska do ďalekej Číny, dianie pod Tatrami stále pozorne sleduje. Tridsaťdvaročný stredopoliar je presvedčený o tom, že klub zo Žitného ostrova čaká úspešné obdobie: „Viem, že futbalová atmosféra je tu jedinečná. DAC má skoro stále plný štadión, okrem akadémie vybudoval i nádherný stánok. Nie je veľký, ani malý, no hlavné je, že má tú pravú futbalovú atmosféru. V Dunajskej Strede sa investuje veľa peňazí a času do futbalu, takže klub čakajú pekné časy.“

Faktom je, že kvalitné podmienky tvoria „len“ polovicu úspechu v živote futbalistu. Tou druhou polovicou je talent a chcenie, ktoré nechýbalo ani Hamšíkovi. „Od detstva som mal sen stať sa profesionálnym futbalistom. Robil som všetko pre to, aby sa mi to splnilo. Všetko som obetoval futbalu, pracoval som na sebe aj mimo tréningov a všetko sa mi vrátilo. Je dôležité ísť si za svojím snom a dať do toho maximum,“ odkázal mladým futbalistom jeden z najlepších hráčov v histórii Slovenska.

zdroj: youtube.com/FC DAC 1904

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia