spravy.sk spravy.sk

Na súpiske Slovana do Európskej ligy chýba Apau, dopĺňa ju trojica mladíkov
zdroj: TASR

Na súpiske Slovana do Európskej ligy chýba Apau, dopĺňa ju trojica mladíkov

Súpiska slovenského účastníka v skupinovej fáze Európskej ligy ŠK Slovan Bratislava skrýva jedno veľké prekvapenie. Chýba v nej totiž jeden zo základných pilierov majstrovskej zostavy z minulej sezóny.

V zostave Slovana sa v Európe okrem prvého zápasu proti čiernohorskej Sutjeske Nikšič objavuje pravidelne na poste pravého obrancu rodák z Kazachstanu s českým občianstvom Jurij Medveděv. Ofenzívny bek dokonca v poslednom zápase play-off proti PAOK-u Solún vsietil nádherný a hlavne dôležitý gól belasých v ceste do skupinovej fázy. Týmto zásahom však nevystrieľal len vysnený cieľ klubu, ale zrejme aj svoju neohrozenú pozíciu v zostave. Jeho konkurent Mitch Apau sa totiž zatiaľ na súpisku nezmestil, alternatívou tak zostáva jedine defenzívny univerzál Kenan Bajrić.

Holandský skúsený obranca Apau mal stále miesto v jedenástke trénera Martina Ševelu v majstrovskej sezóne. Aj napriek zraneniu na konci ročníka nazbieral 25 štartov, zaznamenal tri góly a jednu asistenciu. Päť štartov má i v doterajšom priebehu Fortuna ligy, nastúpil aj na posledný zápas v Dunajskej Strede. Ako uvádza web UEFA.com, Slovan pre skupinovú fázu počíta s tromi brankármi a dvadsiatimi hráčmi do poľa, medzi nimi nefiguruje nielen Apau, ale ani útočník Boris Cmiljanić, ktorý odišiel v závere leta na hosťovanie do rakúskeho tímu Admira Wacker Mödling.

Na premiérovú šancu v Európe však čaká trojica odchovancov belasých, na čakacej listine zostáva tretí brankár Martin Trnovský, ľavý krajný obranca Samuel Kozlovský a stredopoliar Denis Potoma. Hlavným trénerom Slovana bude Ján Kozák mladší, ktorý týchto hráčov ešte pred pár mesiacmi viedol v B-tíme Slovana. Menoslov už schválila Európska futbalová únia (UEFA). 

Belasí sa v K-skupine predstavia proti tureckému Besiktasu Istanbul, portugalskému celku Sporting Braga a anglickému Wolverhamptonu Wanderers.

Súpiska ŠK Slovan Bratislava pre zápasy hlavnej časti Európskej ligy 2019/2020:

Brankári: Dominik Greif, Michal Šulla, Martin Trnovský*

Obrancovia: Jurij Medveděv, Kenan Bajrić, Myenty Abena, Vasil Božikov, Vernon De Marco Morlacchi, Arťom Suchockij, Samuel Kozlovský*

Stredopoliari: Joeri de Kamps, Marin Ljubičič, Nono, Dávid Holman, Ibrahim Rabiu, Mohammed Rharsalla Khadfi "Moha", Erik Daniel, Denis Potoma*

Útočníci: Andraž Šporar, Rafael Ratao, Aleksandar Čavrič, Dejan Dražič, Dávid Strelec

* - hráči na B-liste

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia