spravy.sk spravy.sk

Petržalský Modrič stretol svoje hviezdne dvojča: Sníval som o tomto momente
zdroj: Viktor Háber

Petržalský Modrič stretol svoje hviezdne dvojča: Sníval som o tomto momente

Akoby mu z oka vypadol. FC Petržalka sa môže pochváliť, že má vo svojich radoch hráča, ktorý až nápadne svojím vzhľadom pripomína aktuálneho držiteľa Zlatej lopty. Pre neuveriteľnú podobu so slávnym Chorvátom si Lukáš Gašparovič vyslúžil prezývku "slovenský Luka Modrič". Teraz sa 26-ročný záložník druholigistu mohol konečne pozrieť do svojho ľudského zrkadla.

V rámci prípravy futbalových vicemajstrov sveta na piatkový kvalifikačný zápas proti Slovensku zavítal Gašparovič do Trnavy, kde už vo štvrtok po svojom príchode začali "vatreni" s prvým tréningom. Bratislavský rodák tak mal najideálnejšiu príležitosť stretnúť sa s Modričom a ten sám uznal, že podoba medzi týmito dvomi hráčmi tam určite je. Spoločne prehodili pár slov a redakcia webu ProFutbal.sk bola pritom. Hneď sme sa preto Lukáša spýtali, aký to bol preňho zážitok."Neopísateľný pocit. Odfotili sme sa spolu a vymenili si tričká. Super. Som veľmi šťastný. Sníval som o tomto momente už dlhšie, Luka je môj vzor. Podľa neho sa snažím ísť vo svojej kariére," hovoril so širokým úsmevom nadšený Gašparovič. Vďaka podobe so slávnym záložníkom Realu Madrid si 26-ročný Slovák prežil svoje. A nejde iba o to. Obidvaja futbalisti hrávajú na rovnakej pozícii, majú prakticky to isté krstné meno a ich priezvisko končí na "ič". Lukáš je iba o tri centimetre vyšší ako jeho slávnejší dvojník. Pre všetky tieto faktory sa zvykne stať, že ho ľudia odstavia na ulici a chcú si s ním vyhotoviť spoločnú fotku. Neustále mu hovoria, že vyzerá práve ako Modrič.

"Ľudia v Petržalke a okolí mi to stále zdôrazňujú. Je zvyčajné, že ma niekedy aj odstavia a chcú sa fotiť. V iných kútoch Bratislavy skôr tak trochu požartujú. Stretávam sa s tým stále," priznáva Gašparovič. V kabíne Petržalčanov je to však trochu inak. "Už to každého omrzelo (smiech). Berieme to tak automaticky, pretože takéto narážky chodia z každej strany. Fanúšikovia už možno ani nevedia, ako sa v skutočnosti volám. Každý ma totiž prezýva Modrič," vysvetľoval naďalej usmiaty Gašparovič. Po zážitku zo stretnutia sa so svojím vzorom sme sa ho spýtali, či by si s ním niekedy rád zahral aj v jednom tíme. "Samozrejme, ale to je trochu iný level. Určite by som sa s ním rád stretol na ihrisku. Stačilo mi však, že som sa s ním mohol odfotiť a prehodiť pár slov," odpovedá šikovný záložník.

Svojmu idolu fandí na klubovej i reprezentačnej úrovni. Cestu Chorvátov za striebrom na MS 2018 poctivo sledoval a prežíval s nimi. "Držal som im palce a fandím im stále. Celý šampionát v Rusku som prežíval s nimi. Škoda finále, ale som rád, že to dotiahli k pozícii vicemajstra," hovorí stredopoliar Petržalky Gašparovič a na záver možno trochu prekvapivo odpovedá na otázku, komu bude fandiť v piatkovom kvalifikačnom zápase E-skupiny o postup na ME 2020. Rodné Slovensko alebo obľúbené Chorvátsko? "Bude to pol na pol (smiech)."

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia