spravy.sk spravy.sk

Slovanisti utužujú kolektív v Tatrách, pripojila sa aj posila z PAOK Solún
zdroj: skslovan.com

Slovanisti utužujú kolektív v Tatrách, pripojila sa aj posila z PAOK Solún

Výprava slovenského majstra sa po prebojovaní do skupinovej fázy Európskej ligy odcestovala počas reprezentačnej prestávky na sústredenie do Vysokých Tatier. V tíme chýba pätica hráčov, Dominik Greif sa pripravuje so slovenskou reprezentáciou na kvalifikačné zápasy s Chorvátskom a Maďarskom, v nominácii mládežníckej reprezentácie zase figuruje Dávid Strelec. Kapitán Vasil Božikov bol nominovaný do bulharskej, stredopoliar David Holman do maďarskej a kanonier Andraž Šporar do slovinskej reprezentácie.

Do Horného Smokovca odcestovalo sedemnásť hráčov do poľa a traja brankári, pobudnú tam od stredy 4. do pondelka 9. septembra a na programe majú tréningy na ihrisku, ale aj kondične zamerané tréningové jednotky na Štrbskom plese a okolí. Priestor bude aj na utuženie kolektívu. „Pre sústredenie sme sa rozhodli aj preto, že ešte nie sme dlho pri tíme a potrebujeme mužstvo lepšie spoznať. Teraz máme prakticky jedinú možnosť, ako ešte do konca jesene popracovať aj na kondičných parametroch, potom sa už naplno rozbehne skupinová fáza Európskej ligy a aj domáca liga bude pokračovať v rýchlom slede. Najbližších päť dní využijeme na tréningy i utuženie kolektívu, aby sa hráči medzi sebou viac zblížili,“ povedal pre klubový web asistent trénera Martin Rusňák„Cítime, že je dôležité naše mužstvo ešte po fyzickej stránke posunúť. Určite to nie je zlé alebo nedostatočné, ale každý sa vie ešte priblížiť k svojím osobným limitom či parametrom. Po letnom období, ktoré bolo nabité zápasmi, sa vonku schladilo, pričom v chladnejšom počasí sa lepšie trénuje. Aj preto sme zvolili Tatry, aby hráči aj trochu zmenili prostredie,“ dodal.

Belasí počas leta absolvovali dovedna pätnásť majstrovských duelov v domácej súťaži a v pohárovej Európe, navyše museli odložiť už dva duely národného pohára Slovnaft Cup. Zatiaľčo si pätica futbalistov plní reprezentačné povinnosti, vo výprave A-tímu figurujú brankári Michal Šulla, Matúš Ružinský či mladík Martin Trnovský, medzi hráčmi prvého tímu zase nechýba mladá posila z gréckeho PAOK Solún Georgios Tzovaras, ktorý prišiel ešte začiatkom prestupového obdobia a dlhšie pauzoval pre zranenie. „Záleží nám aj na utužení kolektívu, hráčom ukážeme aj iné pekné časti Slovenska. Na jeden deň máme naplánovanú túru. Uvidíme ešte podľa počasia, ale zatiaľ premýšľame nad túrou na Kriváň alebo Rysy, no necháme si poradiť od skúsených ľudí z tejto oblasti. Slovan v posledných rokoch niečo podobné neabsolvoval, takže je to niečo nové, ale určite si necháme poradiť a pripravíme hráčom taký program, aby sústredenie splnilo svoj účel,“ uzavrel člen realizačného tímu, ktorý prišiel s nápadom sústredenia.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia