spravy.sk spravy.sk

Do „dvadsaťjednotky“ sa predierajú aj tínedžeri, Strelec: Chceme sa dostať na Euro
zdroj: SFZ

Do „dvadsaťjednotky“ sa predierajú aj tínedžeri, Strelec: Chceme sa dostať na Euro

Zaujímavosťou v aktuálnom výbere slovenskej reprezentácie do 21 rokov je fakt, že tréner Guľa nominoval i hráčov, ktorí vekovo spadajú ešte do kategórie U19. Dobrými výkonmi vo Fortuna lige ho presvedčil trnavský obranca Ivan Mesík či žilinský stredopoliar Ján Bernát. Pozvánku dostal i talentovaný útočník Dávid Strelec, ktorý v nabitej zostave bratislavského Slovana dostáva čoraz viac priestoru.

Mladí reprezentanti v stredu odleteli do Baku, kde ich v piatok čaká prvý kvalifikačný zápas v boji o postup na majstrovstvá Európy 2021. Adrián Guľa má k dispozicíí tím plný talentu a na jednotlivých postoch si dokonca môže vyberať, ktorého hráča postaví do základnej zostavy. O pozíciu hrotového útočníka sa osemnásťročný Strelec pobije s o dva roky starším Ladislavom Almásim z Petržalky či dokonca s o tri roky starším Ľubomírom Tuptom z Hellasu Verona.

„Sú tu dobrí útočníci. Keď budem hrať pod nimi, nebude mi to vôbec vadiť. Všetko je však na trénerovi,“ rozhovoril sa Strelec pre futbalsfz.sk. A hoci v tíme patrí medzi najmladších, Adrián Guľa s ním má výrazné plány: „Je dôležitou súčasťou nášho výberu, dostáva šancu v Slovane aj v základnej zostave. Máme tiež Ľubomíra Tuptu, ktorý hral posledné štyri prípravné zápasy aj prvé kolo Talianskeho pohára. Zaujímavá môže byť aj kombinácia so Strelcom na pozícii desiny."

Na akom poste sa teda Dávid cíti najlepšie? „Kde ma tréner postaví, tam hrám. Vždy sa snažím odovzdať všetko pre tím. Ale ak si mám vybrať, tak je to ten hrot,“ prezradil rodák z Nových Zámkov, ktorý v prvom rade sleduje tímové a nie osobné ciele: „Chceme zápas vyhrať. Samozrejme, rád by som strelil gól, resp. pomohol tímu k víťazstvu. Je jedno, aký bude rozdiel v skóre, dôležité je, aby sme získali tri body. To je najpodstatnejšie. Myslím si, že šance v kvalifikácii máme dobré. Chceme sa dostať na Euro, po tom všetci túžime.“

Dávid Strelec
Dávid Strelec by napriek mladému veku mohol byť v základnej zostave trénera Adriána Guľu (foto: SFZ)

Napriek tomu, že bratislavský Slovan aktuálne disponuje kvalitným kádrom, zloženým prevažne z legionárov, mladučký Strelec sa čoraz viac udomácňuje v zostave, pričom využíva fakt, že „belasí“ bojujú okrem domácej súťaže aj v pohárovej Európe. V aktuálnej sezóne nastúpil už na päť fortunaligových duelov, z toho trikrát v základnej zostave. Strelecky sa presadil pri víťazstve 4:0 nad Zlatými Moravcami a verí, že postupne nazbiera ďalšie štarty a cenné skúsenosti.

„Som rád, že v lige dostávam viac priestoru. Je to výzva pre takého mladého hráča ako som ja. V Európe môžem nazbierať množstvo skúseností. Zároveň je to motivácia do ďalšej práce, neustále sa chcem zlepšovať a posúvať. Postup do skupinovej fázy Európskej ligy je pre klub odmenou. Máme však kvalitnejší káder ako len na slovenskú ligu a myslím si, že sme si skupinu zaslúžili,“ dodal v rozhovore pre oficiálny zväzový portál Strelec, ktorý vďaka pozvánke do národného tímu ľahšie zabudol na ostatnú prehru Slovana v Dunajskej Strede (2:5), ktorá prebolievala ešte pár dní: „Som už nastavený na piatkový zápas v Azerbajdžane. Na minulosť treba zabudnúť a pozerať sa dopredu.“

Odporúčame

Najnovšie z ligy: EURO U-21 - 2021

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: U21

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia