spravy.sk spravy.sk

Malý futbal: V Lige majstrov sa predstavia aj tri tímy zo Slovenska
zdroj: SZMF

Malý futbal: V Lige majstrov sa predstavia aj tri tímy zo Slovenska

Vo štvrtok odštartuje Liga majstrov v malom futbale. Podujatie bude prebiehať v termíne 5.-8. septembra a hostiteľom je turistami obľúbené pobrežné mesto Rimini v Taliansku.

Liga majstrov v malom futbale je rozdelená na dve kategórie - seniors (muži do 40 rokov) a masters (muži nad 40 rokov). Slovensko bude mať trojnásobné zastúpenie tímov. V kategórii seniors to bude tím Prešova. "Očakávame kvalitný turnaj, kde sa budeme konfrontovať s najlepšími tímami Európy. Pokúsime sa dokázať, že sme jedným z nich. Cieľ na toto podujatie je jednoznačne minimálne postup zo skupiny. Vyzerá to tak, že to bude veľmi náročný turnaj, no veríme, že sa umiestnime čo najlepšie, prípadne si domov prinesieme nejakú medailu," povedal pred podujatím Ondrej Kačmár, mladší asistent trénera. Prešovčania nastúpia v C skupine proti tímom z Bulharska, Česka a Talianska.

Tri slovenské malofutbalové tímy čakajú náročné výzvy. (foto: szmf)
Tri slovenské malofutbalové tímy čakajú náročné výzvy. (foto: szmf)

V kategórii masters budeme mať dvoch zástupcov. V skupine B to je Euroteam Zvolen, ktorého súpermi budú mužstvá z Rumunska. Pred samotným losom tímlíder Zvolenčanov Ján Račko prezradil: "Posledná príprava, ktorú sme absolvovali 29. augusta, bola účasť na 27. ročníku Pohára Limfu Zvolen, kde sme obsadili pekné 4. miesto, okrem iných sme porazili Xanto – účastníka MSR a osemfinalistu Winter Cupu 2019. Brankár Mário Michalík bol vyhlásený za najlepšieho brankára turnaja. V tíme máme viacerých hráčov so skúsenosťami z predchádzajúcich ročníkov Ligy majstrov. To nás oprávňuje myslieť na splnenie najvyšších cieľov. Trápi ma, že sa v poslednom zápase na veľkom futbale zranil Maroš Balko, hráč a manažér, ktorý sa venoval zabezpečeniu sponzorov a všetkému, čo patri na akciu medzinárodného charakteru. V mene celého tímu mu chcem zaželať skoré uzdravenie."

Posledným zástupcom zo Slovenska je Arsenal Galanta. Včera večer im žreb prisúdil tiež dvoch súperov z Rumunska. "Príprava, bohužiaľ, nešla podľa plánov, lebo bola dovolenková sezóna. Náš cieľ je však postúpiť zo skupiny ako pred troma rokmi, keď sme sa v Lige majstrov zúčastnili po prvýkrát," povedal tréner Arsenalu Galanta Gabriel Molnár.

Na všetky tímy čaká tento rok veľká konkurencia, keďže sa v Lige majstrov zúčastní päť tímov z Rumunska, ktoré disponujú veľkou kvalitou. Ďalšou zaujímavosťou, ktorú spomenutý Ján Račko prezradil, je, že v kategórii masters je bežné, ak sa v tíme objaví bývalá veľká futbalová hviezda.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Malý futbal

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia