spravy.sk spravy.sk

Mladí reprezentanti sa pred odletom fotili, Guľa musel urobiť vynútenú zmenu
zdroj: Roman Ferstl/SFZ

Mladí reprezentanti sa pred odletom fotili, Guľa musel urobiť vynútenú zmenu

Vynútenú zmenu musel pár hodín pred odletom do Baku urobiť v nominácii slovenskej reprezentácie do 21 rokov tréner Adrián Guľa. Pred kvalifikačným súbojom o postup na ME 2021 vypadol kvôli teplote zo zostavy stredopoliar Adam Brenkus z Ružomberka, nahradil ho Marián Chobot z Nitry.

„Vôbec som to nečakal. Pred zrazom som komunikoval s trénerom Guľom, ktorý mi povedal, že pri mne nechce riskovať, keďže mám zlomenú ruku a na nej dlahu. Cez víkend som však odohral ligový zápas, v pondelok sa mi kouč ozval a oznámil mi, že ak som schopný hrať, tak ma donominuje. Potešilo ma to, som rád, že som tu,“ opísal pre futbalsfz.sk nečakané pozvanie do reprezentácie šikovný stredopoliar „Corgoňov“. 

„Sokolíci“ v stredu ráno nabrali smer Baku, kde v piatok podvečer odohrajú úvodný zápas kvalifikácie o postup na európsky šampionát. Ešte pred tým sa v utorok postavili pred objektív zväzového fotografa Romana Ferstla. Nie všetkým bolo síce „pózovanie“ po chuti, no povinnosť si splnili.

Slovensko 21 tímové fotenie
Pred odletom do Baku mladí reprezentanti zapózovali zväzovému fotografovi (foto: Roman Ferstl/SFZ)

„Fotografovanie príliš neobľubujem, ale na druhej strane ma teší, že budeme mať pamiatku. Sme na tieto aktivity zvyknutí aj z klubu,“ povedal Chobot, s ktorého slovami súhlasil i ďalší stredopoliar Peter Kolesár z Michaloviec: „Ak nemusím, tak sa nefotografujem, ale keď treba, nevidím v tom problém. S rodinou či priateľmi si rád urobím fotku.“

Cesta lietadlom do Azerbajdžanu je azda ešte vyčerpávajúcejšia než fotenie, mladí reprezentanti ale vedia, čo s hodinami strávenými vo vzduchu. „Čas si skracujem čítaním, počúvaním hudby, keď sa dá, tak si pospím,“ prezradil Chobot a brankár druholigovej Petržalky Frederik Valach poznamenal: „Najďalej som bol v Číne, letecky som bol aj v Grécku či Egypte. S lietaním nemám problém, počúvam hudbu, pozerám filmy alebo hráme karty. Každý z nás sa s tým nejako vyrovnáva.“

Zverenci trénera Guľu veria, že z ďalekého Baku dovezú domov plný počet bodov a úspešne vstúpia do bojov o ME, ktoré sa o dva roky uskutočnia v Maďarsku a Slovinsku. Z deviatich kvalifikačných skupín postúpia priamo na kontinentálny šampionát iba víťazi, ktorých doplní dvojica usporiadateľov turnaja. Posledná miestenka je určená pre víťaza baráže, do ktorej preniknú dva najlepšie tímy z druhých miest. „Teším sa na zápas. Očakávam náročné stretnutie. Na súpera môže platiť dôraz, rýchlosť či agresivita. Verím, že uspejeme a do kvalifikácie vstúpime víťazne,“ zaprial si na záver Peter Kolesár.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: EURO U-21 - 2021

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: U21

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia