spravy.sk spravy.sk

Vavro v Ríme nehráva, klub mu zakázal hovoriť. Do reprezentácie prišiel dvakrát zvíťaziť
zdroj: TASR

Vavro v Ríme nehráva, klub mu zakázal hovoriť. Do reprezentácie prišiel dvakrát zvíťaziť

Počas letného prestupového obdobia bol jedným z mnohých slovenských futbalistov, ktorí zmenili klubové pôsobisko. Jedna z najväčších opôr z úspešnej éry dvadsaťjednotky prišla do áčka nahradiť kapitána Martina Škrtela. V lete po Denisovi Vavrovi siahlo Lazio Rím, úvod nového ročníka ale presedel iba na lavičke.

Dvadsaťtriročný obranca, s ktorým sa počíta do základnej zostavy Slovenska na kvalifikačný dvojzápas s Chorvátskom a Maďarskom, odohral v prvom kole Serie A ako striedajúci hráč 21 minút proti Sampdorii (3:0) a cez víkend sa díval z lavičky na rímske derby s AS (1:1). „Cítim sa skvelo, pretože som ešte nikdy nezažil takú prípravu, ako teraz v Taliansku. Mám v nohách celé prípravné obdobie a cítim sa byť vo forme, odohral som možno kvalitnejšie zápasy, než aké boli úvodné dve kolá v lige. Nevnímam to negatívne. Keď som posledný víkend nenastúpil, povedal som si, že budem aspoň pripravený a plne sústredený na reprezentáciu,“ hovorí na margo svojej pozície v novom pôsobisku Denis Vavro, ktorý má od klubu zakázané vyjadrovať sa pred médiami viac na klubové témy.

Denis Vavro (Lazio Rím)
Po dvoch rokoch v FC Kodaň sa odišiel Vavro pobiť o miesto do Lazia Rím v Serii A. (foto: TASR)

Na najbližšie dôležité, ba možno kľúčové stretnutia v kvalifikácii o postup na EURO proti Chorvátsku a Maďarsku sa aj vzhľadom na slabú minutáž v klube z posledných dvoch týždňov mimoriadne teší. „Najmä domáci duel proti Chorvátom bude dôležitý do ďalšieho priebehu kvalifikácie. Pred zrazom som si sám pre seba povedal, že by sme mohli uhrať šesť bodov. Pôjdeme sa pobiť za Slovensko, máme svoju kvalitu a verím, že diváci nás predovšetkým na domácej pôde poženú vpred a dodajú sily a energiu, keď sa bude blížiť záver,“ verí pred piatkovým atraktívnym stretnutím na trnavskej pôde obranca, ktorý nastúpil na všetky zápasy Slovenska v roku 2019 v základnej zostave a má zatiaľ z tohto kalendárneho roka plnú minutáž.

Slovensko - Maďarsko (úvodná jedenástka)
V roku 2019 odohral vo všetkých troch zápasoch za Slovensko 90 minút. Po domácom s Maďarmi (na fotke hore druhý zľava) aj stretnutia vo Walese a Azerbajdžane. (foto: TASR)

Hoci mnohí hráči z výberu trénera Pavla Hapala hrajú najväčšie ligy sveta, súboj proti úradujúcim vicemajstrom sveta bude významný aj pre nich. „Bude to niečo neskutočné vidieť ich naživo a nastúpiť proti nim. Aj keď im nepríde Rakitič, stále majú Modriča, Kovačiča a ďalších. Hoci im jedna hviezda vypadne, ďalšia ju nahradí. Sú futbalovo silná krajina a môžu si vyberať z viacerých hráčov ako my. Rozprával som sa o tom s mojim bývalým chorvátskym spoluhráčom a hovoril mi, že ich stred poľa je neskutočný,“ popisuje rodák z Partizánskeho, no zbrane neskladá: „Majú veľké mená, ale tie sú aj v našom mužstve. Aj my máme hráčov vo veľkokluboch, v najlepších ligách sveta. Necháme na ihrisku všetko, budeme behať deväťdesiat minút, hrať agresívne a posnažíme sa ich nepustiť k strelám. Verím, že nám pomôžu aj diváci. Odrazíme sa od nášho posledného duelu v Azerbajdžane, kde sme podali vynikajúci výkon a ak naň nadviažeme, môžeme zdolať aj Chorvátov,“ zakončil Vavro.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: EURO 2020

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: EURO 2020

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia