spravy.sk spravy.sk

Hancko pripravený ako nikdy predtým, v Sparte cíti mrak negativity
zdroj: TASR

Hancko pripravený ako nikdy predtým, v Sparte cíti mrak negativity

Tréner slovenskej reprezentácie Pavel Hapal priznal pred zápasmi proti Chorvátsku a Maďarsku obavy z postu ľavého krajného beka. Naša doterajšia prvá voľba Dávid Hancko totiž po presune z Fiorentiny na hosťovanie do Sparty Praha hrá prevažne na poste stopéra, nálada v klube navyše podľa českého trénera nie je ideálna.

Vníma to aj slovenský obranca, ktorý s klubom vypadol z pohárovej Európy na tureckom Trabzonspore, posledné dve kolá Sparta stratila tri body v Liberci a dva doma s Olomoucom. „Aj keď sa nad nami vznáša mrak akejsi negativity, keďže naše výsledky nie sú v úvode ročníka optimálne, Spartu stále vnímam ako klub s veľkou históriou a ja si vážim, že zaň môžem hrať. Stále dúfam, že sa to zlepší a že sme len na začiatku nejakej obmeny. Na tréningu totiž potenciál vidím a ak sa to prenesie aj do zápasu, potom tie výsledky prídu,“ zamýšľal sa Dávid Hancko.

Dávid Hancko
Dávid Hancko patrí po príchode k stabilným hráčom Sparty. (foto: sparta.cz)

V reprezentácii ľavý bek v Sparte nastupuje najmä ako stopér. „Ale aj v poslednom kole som síce začal ako stredný obranca, no po polčase, keď sa zranil Hanousek, som sa presunul na ľavý kraj. Hrám síce väčšinou na stopérovi, čo mi je typickejšie, ale nerobí mi žiadny problém hrať na kraji. Najmä ma teší, že zbieram minúty, to je najdôležitejšie,“ vysvetľuje žilinský odchovanec, ktorému v talianskom klube chýbala najmä zápasová prax. „Vo Fiorentine mi síce bolo čosi povedané, ale šanca potom aj tak neprišla. Teší ma, že sa situácia vyvŕbila tak, že môžem od leta hrávať pravidelne,“ dodal.

Dávid Hancko (ACF Fiorentina)
Fiorentinu stále sleduje, s Franckom Ribérym sa už stretnúť nestihol. „To ma trošku mrzí, ale aspoň s Boatengom som stihol jeden tréning,“ zasmial sa. (foto: instagram/Dávid Hancko)

Rodák z Prievidze nielenže nevníma ako problém svoj presun zo stopérskeho postu na kraj obrany, ale navyše si myslí, že po nabraní zápasovej praxe bude mať pre reprezentáciu väčší prínos. „Dúfam, že sa minúty v klube odrazia aj na lepších výkonoch a výsledkoch. Aj keď som v Taliansku trénoval navyše, to zápasové tempo nenahradí žiadny tréning. Keď som raz za čas hrával, mal som potom kŕče. Teraz sa cítim oveľa lepšie, prišiel som do reprezentácie výborne fyzicky pripravený a dúfam, že to budem môcť v týchto dvoch zápasoch ukázať,“ hovoril Hancko pred pondelňajším doobedým tréningom.

Slovensko (Pekarík, Hancko, Greguš)
Hancko patrí do základnej zostavy Slovenska, hlavnou konkurenciou mu je Róbert Mazáň. (foto: Jozef Bedej)

Na najbližšie dôležité kvalifikačné zápasy proti vicemajstrom z Chorvátska v Trnave a emotívne ladenému domácemu Maďarsku sa mimoriadne teší. Najmä na súboje s chorvátskymi ofenzívnymi klenotmi ako Perišič či Modrič. „Majú v tíme hviezdnych hráčov, ktorých som odmalička sledoval v televízii, dlhé roky hrajú Ligu majstrov a najsledovanejšie súťaže. O to väčšia motivácia to pre nás musí byť poraziť ich pred vlastnými fanúšikmi. Je to síce mužstvo z prvého koša, ale myslím si, že ak sa dobre pripravíme a podáme super výkon, tak sa dajú zdolať,“ optimisticky uzavrel Hancko.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: EURO 2020

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: EURO 2020

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia