spravy.sk spravy.sk

Bénes zbiera v Nemecku minúty aj asistencie. Za všetko vďačí dôležitému faktoru
zdroj: TASR

Bénes zbiera v Nemecku minúty aj asistencie. Za všetko vďačí dôležitému faktoru

Za Borussiu Mönchengladbach odohral v predošlej sezóne dohromady iba 28 minút, v úvode tohto ročníka je však táto porcia už viac než sedemnásobná. László Bénes dostáva čoraz väčšiu dôveru účastníka jednej z najkvalitnejších líg na svete a patrične sa nemeckému klubu za to odmeňuje.

Stále iba 21-ročný šikovný záložník si stihol na svoje konto pripísať už dve asistencie. Na ihrisku pôsobí sebavedomo a ukazuje veľký futbalový rozhľad a nadanie. Za všetko vďačí dôležitému faktoru - klub zo západu Nemecka ho vlani poslal na hosťovanie do druholigového Kielu, kde odohral 15 zápasov s bilanciou 2+6. To všetko ho pripravilo na jeho vysnenú métu, ktorú chce napĺňať.

"Som rád, že som mal úspešnú uplynulú sezónu aj vďaka pôsobeniu v Kieli. Išiel som tam s cieľom, že chcem odohrať čo najviac zápasov, aby som bol pripravený hrať I. bundesligu. Túžim po tom odohrať čo najviac zápasov v najvyššej súťaži. Na prvé dva som nastúpil na celé. Snáď to bude takto pokračovať," vyslovil sa Bénes, ktorého fazónu si všimol aj reprezentačný tréner Pavel Hapal. Ten ho povolal na dôležitý kvalifikačný dvojzápas o postup na ME 2020 proti Chorvátsku a Maďarsku.

László Bénes pred dôležitým kvalifikačným dvojzápasom odpovedal aj na otázky webu ProFutbal.sk (foto: futbalsfz.sk)
László Bénes pred dôležitým kvalifikačným dvojzápasom odpovedal aj na otázky webu ProFutbal.sk (foto: futbalsfz.sk)

Na nedeľňajšom zraze prítomným médiám objasnil, že je spokojný so začiatkom sezóny, aj dôverou nielen zo strany Hapala, ale i klubového kouča Marca Rosea. Ten ho síce v ostatnom súboji proti Lipsku (1:3) využil iba ako náhradníka, napriek tomu stihol rodák z Dunajskej Stredy asistovať na gól. "Pred ostatným zápasom sme sa rozprávali a povedal mi, že nebudem hrať v základnej zostave. Proti Lipsku totiž menil rozostavenie. Hovoril mi však, že je spokojný a označil ma za dôležitého hráča klubu," povedal k pohľadu Rosea Bénes.

Hoci sa hovorilo o možnom prestupe, tím z Mönchengladbachu si talentovaného stredopoliara nechcel nechať ujsť. "Aj oni vedeli, že bude pre mňa dobré, ak budem hrávať inde na hosťovaní a budem pripravený na bundesligu. Odohral som 15 zápasov, v Borussii by to bolo určite menej," hovorí Bénes, ktorého mrzí iba to, že jeho tím má zatiaľ na konte z troch konfrontácií len štyri body. "Malo ich byť asi viac, avšak, určite hráme dobre," myslí si mladý reprezentant.

Ten čaká aj na svoju reprezentačnú šancu v spomínaných dvoch stretnutiach. Rád by sa predstavil proti Chorvátom, ktorých tím nesmierne obdivuje. Verí však, že Slováci favorita môžu prekvapiť. "Samozrejme, majú výborné mužstvo a najlepších hráčov. Čakajú nás ťažké zápasy. V piatok chceme vyhrať, lebo máme ťažkú a zamotanú skupinu. Sú až štyri mužstvá, ktoré môžu skončiť na prvých dvoch miestach a chceme tam byť aj my," hovoril Bénes na adresu nášho najbližšieho súpera.

Bénes bude mať opäť možnosť obliecť si slovenský dres. (foto: tasr)
Bénes bude mať opäť možnosť obliecť si slovenský dres. (foto: tasr)

Dodáva, že Slovensko môže vicemajstra sveta prekvapiť rovnako, ako sa to v druhom zápase E-skupiny podarilo aj Maďarsku (2:1). "Myslím si, že majú neskutočne dobré mužstvo. Na majstrovstvách sveta hrali skvele a skončili druhí. Každý zápas je ale o inom. Videli sme, že Chorváti v druhom zápase prehrali, takže prečo by sme ich nemohli zdolať? Bude záležať na tom, ako sa na nich pripravíme. Určite si pozrieme videá a budeme mať mítingy, dáme si čas na to poriadne si ich preštudovať. Chceme vyhrať, a keď zo seba odovzdáme 100 percent, budeme mať šancu," vysvetlil Bénes plný sebavedomia.

Pre rodáka z južného Slovenska môže byť špecifický aj druhý pondelkový zápas. S Maďarskom, ktoré sme už v tejto kvalifikácii zdolali doma 2:1, má veľa spoločného. Ako Dunajskostredčan ovláda plynule aj maďarčinu, na derby však zatiaľ nemyslí. "Určite to bude špecifické. Hrával som v Györi a mám veľa kamarátov z Maďarska. Som však hráč, ktorý sa vždy chce sústrediť na prvý zápas a tak je to aj teraz. Po úspešnom stretnutí sa zameriame na to druhé," uzavrel.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: EURO 2020

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: EURO 2020

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia