spravy.sk spravy.sk

Haraslín pred vrcholom sezóny ako na vážkach. V prestupe mu bráni jedno veľké ale
zdroj: TASR/AP

Haraslín pred vrcholom sezóny ako na vážkach. V prestupe mu bráni jedno veľké ale

Opäť figuruje v nominácii národného tímu a môže pridať svoj tretí reprezentačný štart za "áčko", v hlave však má aj iné starosti. Lukáš Haraslín podrobne striehne na posledný prestupový deň v tomto roku. Transferové okno sa totiž zavrie o polnoci 2. septembra a slovenský krídelník má stále šancu po štyroch rokoch zmeniť klub.

Futbalista v službách poľskej Lechie Gdaňsk má šancu zmeniť klubový dres a vybrať sa do Španielska či Turecka. Stále nevie, na čom je. "Ťažko sa mi o tom hovorí, nakoľko je prestup stále reálny. Okienko sa zatvára v pondelok a trvá, kým ho nezamkne FIFA alebo UEFA. Možno bude, možno nie, ale skôr nie a príde až v zime, alebo v lete," objasnil Haraslín na nedeľňajšom reprezentačnom zraze prítomným médiám.

Pred kvalifikačným cyklom a dôležitými zápasmi o postup na ME 2020 proti Chorvátsku a Maďarsku, ktoré budú aspoň nateraz vrcholom sezóny, má tak hlavu plnú starostí. "Prestupujem - neprestupujem... stále to mám v hlave a nedá sa to úplne umlčať. Nie je ľahké na to nemyslieť, ale snažím sa sústrediť iba na futbal. Rokovania už totiž boli, aj sú, a ide iba o to, aby sa dohodli kluby. To už nie je moja záležitosť a snažil som sa na celú vec nemyslieť. Ide o vec klubov a manažérov," hovorí ďalej k možnému transferu Haraslín.

Lukáš Haraslín ochotne odpovedal na všetky otázky týkajúce sa jeho možného prestupu. (foto: futbalsfz.sk)
Lukáš Haraslín ochotne odpovedal na všetky otázky týkajúce sa jeho možného prestupu. (foto: futbalsfz.sk)

Je možné, že sa o zmene pôsobiska dozvie ešte v priebehu pondelka? "Možné je všetko a stále som v kontakte s klubom a manažérom. Je to stále napäté, ťahá sa to už dva mesiace, ale ak prestup nevyjde, nebudem smutný," odpovedá na otázku webu ProFutbal.sk 23-ročný Bratislavčan. Rýchlonohé a technicky zdatné krídlo už takpovediac prerástlo poľskú Ekstraklasu svojimi skvelými výkonmi. Samotný Haraslín to ale vníma inak.

"Nepozerám sa na to tým štýlom. Snažím sa hrať na maximum a čo najlepšie sa ukázať. Sme stavaní tak, že musíme pomáhať jeden druhému,"
hovorí Haraslín s dodatkom, že hoci je v Poľsku spokojný, jeho vysnenou destináciou je práve španielska alebo talianska najvyššia súťaž. Preto ho teší aj záujem z Pyrenejského polostrova z klubu, kde pôsobí aj náš stopér Martin Valjent. V celej prestupovej záležitosti však visí jedno veľké 'ale'. "Bol tam záujem Mallorcy, aj tureckých klubov. Manažér mi povedal, že tam boli aj iné varianty. Treba to celé ale pripraviť, naozaj nechcem ísť tam, kde by som nehrával, preto sa prestupuje ťažko z klubu, kde som už piatu sezónu. Mám šancu hrať tam, kde budem nastupovať pravidelne a nebál by som sa, že presedím zápas na lavičke. Mám šancu sa zlepšovať, no ak príde prestup, nebudem sa brániť," dodáva k celej ságe.

Po tom, ako vysvetlil záležitosti ohľadom prestupu, sme sa naňho obrátili aj s otázkami o kvalifikácii na ME 2020. Čo si myslí o blížiacich sa konfrontáciách v E-skupine? "Budú to dva kľúčové zápasy. Vieme, že ak chceme byť úspešní, pomohol by nám dobrý výsledok v Maďarsku. Tých sme už raz mali a zdolali sme ich. Bodovo by nám to pomohlo v tímovej minitabuľke. Prvý zápas sú však v piatok Chorváti, takže najprv musíme myslieť na nich," myslí si mladý progresívny reprezentant SR.

Haraslín verí, že sa môže dostať na ihrisko v dôležitom dvojzápase. (foto: tasr)
Haraslín verí, že sa môže dostať na ihrisko v dôležitom dvojzápase. (foto: tasr)

Ten sa nesmierne teší na konfrontácie v strede poľa proti popredným svetovým hráčom. Ak sa dostane na ihrisko, chce proti nim zahrať čo najlepšie. "Samozrejme, je pre mňa česť byť v reprezentácii a byť pri takýchto zápasoch. Mená ako Luka Modrič, Ivan Rakitič či Ivan Perišič hrajú v top ligách. My máme svoje kvality a konečne sa môžeme s nimi porovnať. Určite si preto súpera preberieme a urobíme si analýzu. Budeme rozoberať jeho silné stránky, aby sme ich dokázali eliminovať," hovorí Haraslín a jedným dychom dopĺňa, že je preňho česť byť v reprezentácii.

Hoci vyššie spomenutých hráčov osobne nepozná, s Chorvátom do kontaktu prichádza. "Spoluhráč z Lechie Mario Maloča sa mi v šatni smial a hovoril, čo my s nimi chceme hrať. Na to som odvetil, že sa vždy začína od 0:0. Ak odovzdáme zo seba 120 percent, pobijeme sa s nimi úplne vyrovnane," vysvetlil s úsmevom Lukáš a dodal, že zdravotne sa pred dôležitou dvojkonfrontáciou cíti fit. "Som v dobrom fyzickom stave, hoci som mal menšiu virózu, ale príprava bola v poriadku a teraz hrávam pravidelne. Preto ma potešila aj nominácia," uzavrel Haraslín.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: EURO 2020

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: EURO 2020

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia