spravy.sk spravy.sk

Lobotka pozná recept na Modriča a spol.: Ak to vyjde, budú znechutení
zdroj: TASR

Lobotka pozná recept na Modriča a spol.: Ak to vyjde, budú znechutení

Pre mnohých slovenských futbalistov bude zážitok už len možnosť predstaviť sa proti vicemajstrom sveta a menám ako Dejan Lovren, Marcelo Brozovič, Ante Rebič či Luka Modrič. Iné to bude z pohľadu Stanislava Lobotku, ktorý môže takúto udalosť vnímať prakticky ako bežnú záležitosť.

Záložník v službách španielskej Celty Vigo proti hviezdnym Chorvátom nastupuje v La Lige pravidelne. A to konkrétne proti poslednému spomenutému menu či ďalšiemu záložníkovi Ivanovi Rakitičovi z Barcelony, ktorý však napokon na Slovensko nepríde. V strede poľa s nimi zviedol nejeden osobný súboj. Práve v tejto oblasti má tím z Balkánu najväčšiu silu. Ako eliminovať neeliminovateľné? V úlohe informátora môže byť práve Lobotka, ktorý sa do tejto role síce nepasuje, v rozhovore pre ProFutbal.sk však prezrádza, že to nebude nič ľahké najmä proti Modričovi.

Neradi bránia

"Je to stále držiteľ Zlatej lopty, ťažko sa naňho pripravuje. Porovnal by som to s Lionelom Messim či Cristianom Ronaldom. Je výborný na lopte, nízky, čiže má dobré ťažisko a je náročné ho ubrániť a odstaviť od lopty. Nie je úplne driblingový typ, skôr motor do stredu poľa," myslí si 24-ročný Trenčan. Rozhovor s Lobotkom sme robili v čase, kedy mal figurovať v nominácii Chorvátov aj Rakitič. Preto sme sa spýtali aj na jeho kvality. "Nie je typologicky ako Modrič. Je viac pracovitý a zameraný na góly, tlačí sa častejšie do šestnástky. Obaja majú niečo iné. Vyrovnať sa proti obidvom bude skutočná skúška tímu," poznamenal záložník Celty Vigo na adresu hviezdy Kataláncov, ktorá na Slovensko nakoniec v piatok nezavíta.

Lobotka sa tešil na stretnutie so spoluhráčmi a nevie sa dočkať blížiacich sa zápasov. (foto: tasr)
Lobotka sa tešil na stretnutie so spoluhráčmi a nevie sa dočkať blížiacich sa zápasov. (foto: tasr)

Slováci budú čeliť Chorvátom v zápase E-skupiny kvalifikácie na ME 2020 už v piatok a nemajú veľa času pripraviť sa na hviezdy súpera. Recept na ne však predsa existuje - podľa Lobotku sa "sokoli" nesmú báť útočiť. "Keď budeme silní a hrať s loptou, oni budú musieť brániť, čo robia neradi. Ak nás budú naháňať oni, nebudeme musieť my ich. Z toho Chorváti možno budú znechutení. Je to aj pre nás veľká šanca na góly," znel analytický pohľad "Stanka".

Odhodlanie a nadšenie

Toho neprekvapilo, že "vatreni" to dotiahli až k striebru na MS 2018 v Rusku. "Chorváti majú charakter a kvalitu na ich strane, čo ukazovali aj na majstrovstvách sveta. Nečudoval som sa, že boli druhí, keď som ich videl. Na každej pozícii majú top futbalistu. Maďari proti nim ale ukázali odhodlanie, čo musíme aj my. Ako som spomenul, byť silní na lopte a nebáť sa hrať," hovorí ďalej neodmysliteľná súčasť základnej zostavy SR.

Lobotka
narážal na fakt, že v druhom kole kvalifikácie naši južní susedia zdolali prekvapivo tohto favorita 2:1. Náročný tak bude aj pondelkový zápas na maďarskom trávniku. "Zápasov je veľa a každý s každým môže vyhrať, tak je to rozdelené a zatiaľ sa to ukazuje. Proti Maďarom to možno nebude kľúčový zápas, ale minimálne taký dôležitý ako doposiaľ každý v skupine. Tá je otvorená a zrejme bude až do konca," hovorí šikovný stredopoliar na margo terajšieho bodového stavu v E-skupine. Dodáva, že piatkovej konfrontácie sa už nevie dočkať: "Vždy sa teším do Trnavy na vypredaný štadión. Skvelú atmosféru sme mohli zažiť už proti Maďarsku. Poviem si len toľko, nech už je ten zápas."

Stanislav Lobotka: " Ak nás budú naháňať oni, nebudeme musieť my ich. Z toho Chorváti možno budú znechutení" (foto: tasr)
Stanislav Lobotka: "Ak nás budú naháňať oni, nebudeme musieť my ich. Z toho Chorváti možno budú znechutení" (foto: tasr)

Vo Vigu skvelý futbal aj pláže

Stana Lobotku sme po diskusii o reprezentačných ambíciách a možnom recepte na Chorvátov oslovili aj ohľadom jeho klubového pôsobiska. V Celte Vigo v tomto ročníku odohral tri stretnutia, po ktorých má tím zo západu Španielska na konte štyri body. "Boli to tri náročné zápasy, keďže tak nám vyšiel žreb. Ukázali sme v nich ale svoju kvalitu, možno až na Real Madrid (1:3). Výsledkovo nám duely určite vyšli, i keď bolo by lepšie mať aspoň šesť bodov. Vzhľadom na to, proti komu sme hrali, sú však dobré aj štyri," zhodnotil náš záložník. Následne sme sa ho spýtali aj na to, či boli pravdivé letné prestupové špekulácie a údajné záujmy Evertonu či milánskeho AC o jeho služby.

"Neriešil som ich. Oficiálnu ponuku som nemal, hoci sa kluby možno pýtali, nezamýšľal som sa však nad tým. V Celte som rád, je tam super počasie, pláže, mentalita a som tam šťastný. A ani z pohľadu herného vyťaženia sa nemám na čo sťažovať,"
vysvetlil Lobotka s dodatkom, že sa teší na stretnutie s reprezentačným kolegom Róbertom Mazáňom, ktorý z Viga putoval na ročné hosťovanie na Kanárske ostrovy. "Na začiatku prípravy som s ním bol a zaželali sme si veľa šťastia. Tenerife je pekné mesto a klub hrá krásny futbal, hrali sme proti nim v príprave a mohol som to sám vidieť," uzavrel Lobotka.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: EURO 2020

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: EURO 2020

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia