spravy.sk spravy.sk

Boženík ide natešený do repre, Káčer bude oddychovať a Seničania pracovať
zdroj: mskzilina.sk

Boženík ide natešený do repre, Káčer bude oddychovať a Seničania pracovať

Žilinčania sa pred duelom s predposlednou Senicou hotovali natiahnuť svoju sériu bez prehry na sedem zápasov. Chceli ísť aj na reprezentačnú prestávku v dobrej nálade, tým dupľom, že im do reprezentácií Slovenska i iných krajín odchádza viac ako polovica zostavy. Podarilo sa, Senicu vymazali piatimi gólmi, a hoci Záhoráci nepodali zlý výkon, na body pomýšľať nemohli.

V novej sezóne sa Žilinčania zmenili z mužstva, ktoré malo šance, ale nevedelo ich premieňať, na mužstvo, ktoré nesmie dostať šancu, lebo ju premení. Presne to dopustili v sobotu večer pod Dubňom Seničania. So Žilinou totiž nehrali zlú partiu, mali niekoľko sľubných príležitostí a Žilinčania sa do výraznejšieho tlaku a šancí nedostali. Lenže „šošonom“ stačilo aj málo. Jeden roh, zmätky v obrane hostí a následne niekoľko striel, pričom z tej poslednej už Róbert Boženík zblízka poslal svoj tím do vedenia.

Teší sa zo všetkého

Minulosezónny najlepší slovenský strelec súťaže sa tak pripomenul po dlhšom čase aj gólom. „Som šťastný, že sa mi po dlhšej dobe podarilo streliť gól. Na ďalšie dva som prihral, vysoko sme vyhrali a výsledok 5:0 hovorí za všetko,“ prezradil pre profutbal.sk 19-ročný terchovský rodák, ktorý tak pred reprezentačným zrazom slovenských „sokolov“ naznačil trénerovi Pavlovi Hapalovi, že s ním môže na hrote útoku bez problémov počítať.

zdroj: facebook.com/MŠK Žilina

Boženík okrem svojej produktivity ukázal v zápase aj to, v čom je ohromne platným pre tím. Viazal na seba neustále obrancov súpera, dokázal v súbojoch s protihráčmi veľa prijať, ale aj rozdať a pomáhal tak vytvárať priestor pre svojich spoluhráčov. Z jeho výborného výkonu vyťažil aj debutant v základnej zostave, Dávid Ďuriš, ktorému „Božo“ prihral na jeho druhý ligový gól. „S Dávidom sme už od prípravky spoluhráči, máme spolu veľmi dobrý vzťah. Keďže mám o niečo viac skúseností, snažil som sa mu zápas uľahčiť a pomôcť mu, aby to zvládol. Určite to preňho nebolo jednoduché. Po zápase sme sa objali, on mi poďakoval za prihrávku na gól a som len šťastný, že sa mu ho podarilo streliť,“ povedal Boženík.

Spýtali sme sa ho aj na to, z čoho má momentálne väčšiu radosť. Či z gólového návratu, úspešnej série svojho tímu bez prehry, alebo z opätovnej pozvánky do reprezentácie Slovenska. „Teším sa zo všetkého. Reprezentačná pozvánka bola pre mňa opäť úžasným pocitom. Veľmi sa teším z toho, že sa stretnem opäť s top hráčmi a veľmi sa teším na celý dvojzápas s Maďarskom a Chorvátskom, a to aj keby som nedostal šancu na trávniku,“ dodal Róbert Boženík.

Boženík
Róbert Boženík okrem svojej produktivity ukázal v zápase aj to, v čom je ohromne platným pre tím (foto: mskzilina.sk)

Kapitán sa tešil z gólov aj z voľna

Senica síce v Žiline hrýzla, ale „šošoni“ potešili svojich priaznivcov piatimi gólmi. O dva sa postaral, ako správny kapitán, Miroslav Káčer. Exportnou strelou z diaľky zvýšil na 3:0, štvrtý gól pridal po prehodení Tabordu. Hráč, ktorý primárne nie je určený na strieľanie gólov, tak v dvoch posledných zápasoch nastrieľal tri góly. „Prvý polčas bol vyrovnaný, súper mal pár veľmi dobrých šancí. Myslím, že zápas sa zlomil na začiatku druhého polčasu, do ktorého sme dobre vstúpili a pridali sme ďalšie góly. Som rád, že moje góly pomohli tímu a upokojili sme sa. Som rád, že som sa mohol z gólov radovať aj doma pred našimi divákmi,“ skonštatoval „Kačka“.

Rozbehnutých Žilinčanov čaká teraz reprezentačná pauza. Kabína dosť osirie, pretože veľa hráčov z nej ide na zrazy reprezentácií. Jedným z mála hráčov, ktorí ostanú doma, je aj žilinský kapitán. „Užijem si trochu viac voľna, takže sa na to aj teším,“ dodal Miroslav Káčer

Tréner Jaroslav Kentoš na margo vydareného úvodu a blížiacej sa ligovej pauzy zase doplnil: „Musíme sa koncentrovať na našu výkonnosť, to je jediná cesta, ako sa udržať v motivácii. Nemôže nás zaujímať tabuľka, alebo dosiahnuté výsledky. Máme ich pozitívne, čo je pre mladý káder dobré, ale dôležitá je hra a výkonnosť. Verím, že si ju udržíme aj po prestávke. Budeme sa počas nej koncentrovať na zápas B-tímu, ktorý hrá zápas v Ružomberku, takže budeme mať zápasový cyklus a posnažíme sa pauzu maximálne efektívne využiť.“

Miroslav Káčer
Kapitán Žilinčanov Miroslav Káčer sa teší zo streleného gólu (foto: mskzilina.sk)

Hra nevyzerá zle, chýbajú góly

Seničania nepredviedli zlú hru, ale výsledkom ich snaženia proti Žiline bola ich najvyššia prehra v sezóne. Po druhom góle domácich prenechali svojmu súperovi veľký priestor, a ten to využil. „Ak Žilinu necháte ísť do tempa a futbal jej hráčom začne ešte viac chutiť, máte proti ich kvalite a na ich teréne problém zastaviť ich. Začali nás prehrávať, boli kombinačnejší, mali lepší pohyb a my sme nezachytávali ich nábehy za obranu,“ prezradil tréner Záhorákov Michal Ščasný

Kouč Senice vie, na čom bude musieť so svojimi zverencami v dvojtýždňovej ligovej pauze, počas ktorej ich čaká ešte pohárový duel s Pezinkom, popracovať. „Každý týždeň nám pomôže. Máme chalanov, s ktorými treba naozaj veľmi veľa pracovať, to sme zistili už po niekoľkých týždňoch. Majú síce svoju kvalitu, ale systémové veci musia do seba dostať viac. Musíme sa naučiť aj lepšie využívať situácie pred gólmi, alebo vo finálnej fáze, lebo naša hra, alebo útoky celkom dobre vyzerajú, ale vo finále nám niečo chýba. Určite potrebujeme byť v šestnástke dravší, musíme sa naučiť mať väčší pokoj pri zakončení. Futbal je o góloch, my si na ne šance vytvoríme, ale toto bol už niekoľký zápas, v ktorom sme ich nepremenili, čo je náš najväčší problém,“ myslí si Ščasný.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia