spravy.sk spravy.sk

Slovan v Európskej lige so zatvoreným štadiónom? Klub vydal stanovisko
zdroj: facebook/ŠK Slovan Bratislava

Slovan v Európskej lige so zatvoreným štadiónom? Klub vydal stanovisko

ŠK Slovan Bratislava hrozí, že minimálne jeden zápas v Európskej lige UEFA bude musieť odohrať bez prítomnosti divákov.

"Belasí" by mali dostať trest od Európskej futbalovej únie (UEFA) za pokriky fanúšikov a transparenty počas duelu 2. predkola EL s kosovským tímom KF Feronikeli.

Slovan odštartuje svoje účinkovanie v skupinovej fáze 19. septembra na Tehelnom poli s Besiktasom Istanbul, druhý domáci duel ho čaká v 3. kole 24. októbra s Wolverhamptonom Wanderers. Klub sa k celej záležitosti vyjadril v oficiálnom stanovisku. Agentúra TASR ho zverejňuje v plnom znení a bez redakčných úprav:

"V posledných dňoch sa v médiách a na sociálnych sieťach objavilo viacero informácií ohľadom prípadných trestov od UEFA pre ŠK Slovan. Klub intenzívne rieši vzniknutú situáciu, od UEFA si vyžiadal podrobné odôvodnenie rozhodnutia a odvolal sa voči navrhnutému trestu (1 zápas bez divákov a finančná pokuta + podmienka). Stále čakáme na oficiálne rozhodnutie. Pred dôležitou odvetou s PAOK FC sme touto témou nechceli zbytočne vytvárať tlak, či negatívnu atmosféru okolo nášho mužstva. V tejto chvíli je však situácia taká, že nepadlo akékoľvek oficiálne rozhodnutie. Prípadný trest by sa mal týkať len prvého domáceho zápasu s Besiktasom, t.j. nie druhého domáceho súboja s Wolverhamptonom, ako sa mylne uvádzalo na sociálnych sieťach. Klub podniká všetky možné kroky, ktoré sa v tomto prípade dajú urobiť. O oficiálnom rozhodnutí vás samozrejme budeme informovať."

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia