spravy.sk spravy.sk

Slováci zvládli posledný test pred MS, v generálke zdolali Maďarsko
zdroj: SZMF

Slováci zvládli posledný test pred MS, v generálke zdolali Maďarsko

Slovenská reprezentácia v malom futbale absolvovalo úspešnú generálku pred svetovým šampionátom. V dvojzápase proti Maďarsku zaznamenali zverenci Ladislava Borbélyho výhru a remízu.

1.zápas
Slovensko vs. Maďarsko 1:0

Gól: 16. Mikluš

2.zápas
Slovensko vs. Maďarsko 0:0

Slovenskú reprezentáciu v malom futbale čakajú už v októbri majstrovstvá sveta, ktoré hostí austrálske mesto Perth. Zápas s Maďarskom slúžil trénerom, aby si urobili posledný obraz o forme jednotlivých hráčov, ktorých sa predstavilo proti Maďarsku 15. Dvojzápas tiež pomohol aj v nacvičení a zlepšení jednotlivých herných činností. Slovenskí reprezentanti boli v oboch zápasoch aktívnejší, ale viaceré vyložené šance ostali nevyužité. Jediný gólový moment prišiel v 16. minúte, keď štandardnú situáciu po peknej kombinácii zakončil Mikluš. „Bol to pre nás pomerne dôležitý zápas, pretože sme si chceli vyjasniť nejasné témy, čo sa týka nominácie do Austrálie. Myslím si, že nám tento dvojzápas veľmi pomohol. Dostali príležitosť všetci 15 hráči. Myslím si, že sme podali veľmi zodpovedný výkon vo vysokom tempe. Až na niekoľko zápasníckych chmatov zo strany Maďarska to bol veľmi korektný zápas. Som spokojný, že sme udržali v oboch zápasoch čisté konto, ale futbal sa hrá na góly a my sme si vytvorili veľké množstvo gólových príležitostí, ktoré sme nevyužili, to ma trochu hnevá. Na majstrovstvách sveta budeme potrebovať gólové výsledky. S remízami sa veľmi neposunieme. Toto je pre nás trénerov nočná mora. Budeme individuálne študovať štandardné situácie, pretože tam vidím priestor, aby sme boli efektívnejší,“ vyjadril sa po zápase Ladislav Borbély.

Slovensko - Maďarsko
Slovensko si v súboji proti Maďarsku pripísalo výhru a remízu, zhodne však udržalo čisté konto (foto: SZMF)

"Myslím si, že sme v oboch zápasoch boli jednoznačne lepší, či už na lopte, alebo aj herne. Druhý zápas začali Maďari dosť dohrávať súboje, čo nám moc nevyhovovalo, ale vysporiadali sme sa s tým dobre. Prvý zápas sme vyhrali, druhý remizovali, gól sme nedostali, čo je veľmi dobré. So silnejšími súpermi však musíme dávať viac gólov," povedal po zápase reprezentant Slovenska Dušan Dzíbela.

Na realizačný tím čaká teraz ťažká úloha, vybrať tých správnych hráčov na mundial. Majstrovstvá sveta začínajú 1. októbra, naši reprezentanti nastúpia na svoj prvý zápas 2. októbra.

zdroj: TS SZMF

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Malý futbal

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia