spravy.sk spravy.sk

Tomáš Tujvel opustil Videoton, zostáva však v Maďarsku. Som prekvapený, tvrdí
zdroj: honvedfc.hu

Tomáš Tujvel opustil Videoton, zostáva však v Maďarsku. Som prekvapený, tvrdí

Slovenský brankár Tomáš Tujvel zmenil v závere letného prestupového obdobia svoje pôsobisko a na dva roky sa upísal klubu Honvéd Budapešť.

Honvéd získal v lete brankára Roba Lefkovitsa. Ten však utrpel v zápase Európskej ligy proti rumunskému tímu Universitatea Craiova ťažké zranenie a preto v klube museli hľadať náhradu. Vedenie Honvédu sa dohodlo s MOL Fehérvár a získalo slovenského brankára.

"Zostal som veľmi prekvapený, keď ma športový riaditeľ Vidi zavolal, že sa o mňa zaujíma Honvéd. Najprv som na otázku ani nevedel odpovedať, potreboval som trochu času na rozhodnutie. Chcem hrať a chcel by som pomôcť Honvédu. Mužstvo momentálne nestojí v tabuľke tam, kde má byť. Vo Vidi som sa neustále pripravoval tak, aby som bol stále schopný pomôcť mužstvu. Teraz prišla šanca od Honvédu a chcem ju využiť. Je tu akadémia, budúci rok bude hotový štadión, klub má stabilné pozadie. Mužstvo musí každý rok bojovať o pohárové umiestnenie," zhodnotil svoj prestup Tomáš Tujvel na webstránke Honvédu.

Tridsaťpäťročný Tujvel je odchovanec nitrianskeho futbalu, v roku 2009 prestúpil do Videotonu Székesfehérvár. Posledných desať sezón pôsobil okrem Videotonu v Kecskeméte, Mezőkövesdi a v DAC Dunajská Streda. Do Székesfehérváru sa vrátil na začiatku roka 2018. V uplynulej sezóne pôsobil v pozícií dvojky, nastúpil v štyroch ligových zápasoch a dvoch zápasoch Európskej ligy a zachytal si aj proti londýnskej Chelsea na Stamford Bridge. Tujvel má v maďarskej lige na konte 101 zápasov.

Majster z roku 2017 Honvéd nezačal sezónu najlepšie, po štyroch kolách má na konte nula bodov.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Maďarsko - OTP Bank Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia