spravy.sk spravy.sk

Nováčikovská daň a ďalšia prehra Púchova. Riška: V tretej lige by súperi z tohto nedali góly
zdroj: Juraj Marušík

Nováčikovská daň a ďalšia prehra Púchova. Riška: V tretej lige by súperi z tohto nedali góly

Stretli sa dva protipóly a opačný náboj im zotrval aj po zápase. Kým Púchovčania ako nováčik II. ligy stále čakajú na prvú výhru, Banská Bystrica si uchmatla už piaty triumf po sebe práve v stredajšej dohrávanej konfrontácii týchto dvoch mužstiev. Pri výhre Dukly 2:1 rozhodovali futbalové skúsenosti, ale aj efektivita.

Banskobystričania boli v prvom polčase silnejší na lopte, do šancí sa ale nedostávali. Po chybe domácich a odrazenej lopte ku Viktorovi Tóthovi však hostia otvorili skóre v 40. minúte a o tri minúty neskôr zvýšil ich vedenie elegantným priamym kopom Patrik Prikryl.

Pokračovať v tvrdej robote

V Púchove preto opäť zavládol smútok. Čísla druholigového nováčika totiž hovoria jasnou rečou - šesť zápasov, dve remízy, štyri prehry a dva body v tabuľke. Zaujímavé je, že všetky štyri prehry mali iba jednogólový rozdiel. Platí Púchov nováčikovskú daň? "Nemyslím si, že stredajší výkon bol najhorší, ale nehrali sme tak dobre, ako v predošlých zápasoch. Stálo proti nám kvalitné mužstvo, ktoré ukázalo, že stačí málo na to, aby využilo šance, ktoré sme im ponúkli," hodnotil duel tréner domácich Vladimír Cifranič.

Púchov sa nedostal do viacerých šancí, zmohol sa iba na gól. (foto: Viktor Háber)
Púchov sa nedostal do viacerých šancí, zmohol sa iba na gól. (foto: Viktor Háber)

Po prvom dejstve to mal tím zo severozápadu SR náročné. Stav 0:2 proti favoritovi, ktorý aktuálne okupuje druhé tabuľkové miesto, bolo už náročné zvrátiť a napokon prišiel iba znižujúci gól. V kabíne Púchova spokojnosť ani zďaleka nevládne. "V defenzíve sme riešili situáciu odkopom a trafili sme hneď prvého hráča súpera. Ten to využil a po kolmej prihrávke skóroval. Pri druhom góle to Prikryl z priameho kopu trafil pekne. Žiaľ, nedá sa nič robiť. Musíme pokračovať v tvrdej robote, ísť ďalej. Sme nováčik, súťaž je ťažká a nezostáva nič iné, ako ďalej trénovať a veriť, že sa to výsledkovo zlomí. Hráme v Trebišove, čo je náš tabuľkový sused, budeme sa tam snažiť nájsť body. Postupne musíme ísť hore," pokračoval Cifranič, ktorý v uplynulej sezóne viedol istú dobu aj fortunaligový AS Trenčín.

Efektivita na bode mrazu

Púchov v predošlom ročníku síce skončil iba druhý v III. lige Západ, do druhej najvyššej súťaže však prešiel po tom, ako sa do nej neprihlásila víťazná Beluša. Za ňou zaostal Púchov iba o dva body a za celú sezónu 2018/2019 prehral len trikrát. V čom vidia hráči najväčší rozdiel oproti nižšej súťaži. "Sme nováčik, a to sa aj ukazuje. Banská Bystrica z prvej vážnejšej situácie dala gól, z druhej tiež. Tu je najväčší rozdiel - v efektivite. Pri takýchto šanciach, aké mala dnes Dukla, súperi v III. lige nedávali góly," odpovedal zreteľne na otázku webu ProFutbal.sk kapitán domácich Michal Riška. Tím okolo neho doposiaľ nastrieľal iba päť presných zásahov. Obrana pritom vyzerá byť stabilná - inkasovala len deväťkrát. Púchovu to však nepomôže, ak nedá aj on vytúžené góly. "Preto sa aj my musíme viac dostávať pred bránku súpera a byť nebezpečnejší. Ak sme v jednom stretnutí v šestnástke desaťkrát a dáme gól, nabudúce musíme byť tridsaťkrát a dať tri góly," dodal Riška.

Hoci podľa neho Púchov nehrá zle a takmer v každom jednom zápase mal blízko aspoň k remíze, nemôže sa tým utešovať. "Nevládne žiadna spokojnosť so zápasom. Máme málo bodov, chceme vyhrávať a body potrebujeme zbierať. Čiastočná spokojnosť vládne iba preto, že ako nováčik sme v aj v predošlých stretnutiach boli vyrovnaným súperom a máme skvelú partiu. Jedine Skalica nás zatiaľ úplne prevýšila. Všade inde sme prehrali o gól. Na druhej strane ale naozaj musíme bodovať," doplnil Riška.

Púchovčania chcú zapracovať na efektivite. (foto: Viktor Háber)
Púchovčania chcú zapracovať na efektivite. (foto: Viktor Háber)

Pochvala pre domácich

Príjemnejšie starosti mala práve Banská Bystrica, ktorá ťahá dlhú víťaznú šnúru a aktuálne sedí na druhej ligovej pozícii. Proti outsiderovi sa síce trápila, napokon ale vezie tri body pod Urpín. "Myslím si, že dnes nám futbal ukázal svoju pravú tvár. Aj keď nehráte najkrajšie, dáte do toho srdce a dokážete vyhrať, za čo sme radi," povedal po zápase pre ProFutbal.sk rýchlonohý útočník Róbert Polievka. Ten adresoval pekné slová aj domácemu mužstvu, ktoré podľa neho hralo pekný futbal. "Domácich musím pochváliť. Z môjho pohľadu to bol kvalitne pripravený súper a klobúk dole pred ním. Podarilo sa mu znížiť a za stavu 1:2 sme trochu mali aj strach o výsledok. Máme ale skúsené mužstvo, aby sme dokázali niečo uhrať pod tlakom. To sa nám podarilo a sme radi," doplnil po piatom triumfe v neprerušenej sérii Polievka.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia