spravy.sk spravy.sk

Slovenky sa chystajú na štart kvalifikácie ME 2021
zdroj: sfzofficial

Slovenky sa chystajú na štart kvalifikácie ME 2021

Slovenské futbalové reprezentantky sa v Senci pripravujú na štart kvalifikácie majstrovstiev Európy 2021. Boje o záverečný turnaj začnú zápasom na Islande v pondelok 2. septembra o 20.45 SELČ, ktorý bude pre zverenky Petra Kopúňa prvým súťažným vystúpením po roku.

Slovenky čakajú na ostré meranie síl od 4. septembra 2018, keď vyhrali na pôde Severného Írska 1:0. V kvalifikácii MS 2019 skončili vo svojej skupine na poslednom mieste. "V konkurencii Švédska a Islandu môžeme asi ťažko hovoriť o priamom postupe. Chceme však zbierať body, aby sme sa vyššie posúvali v rebríčku FIFA. Budem spokojný, ak sa v našej tabuľke budeme pohybovať na treťom mieste. Vieme, že Islanďanky majú silný útok a krídla. Pozeráme sa však na seba, chceme ukázať našu kvalitu. Budem vyžadovať od dievčat to, čo počas prípravy – snahu držať loptu, pozorne hrať v zadných líniách pri protiútokoch a využívať naše šance," povedal Kopúň k ambíciám na oficiálnej stránke Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

V 20-člennom výbere figuruje aj stredopoliarka Mária Mikolajová, ktorá prišla na zraz už ako hráčka SKN St. Pölten. Do družstva rakúskeho majstra zamierila počas letného prestupového obdobia z pražskej Sparty. Mikolajová sa v novom tíme už presadila aj strelecky, keď spoluhráčkam dopomohla jedným gólom k triumfu v najvyššej súťaži nad Sudburgenlandom 8:0: "V klube sa mi celkom darí a aj na zraz prichádzam dobre naladená. Na baby som sa už tešila, neboli sme dlhšie spolu. Vieme, že Islanďanky sú technické a silné hráčky. My sa však nebojíme a popasujeme sa s nimi o čo najlepší výsledok. Verím, že odštartujeme lepšie ako v predchádzajúcej kvalifikácii. Do každého zápasu musíme ísť odvážne, aby sme bodovali, mali dobré výsledky a posúvali sa v rebríčku vyššie."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ženy

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia