spravy.sk spravy.sk

Norwich a Crystal Palace šokujúco vypadli z Ligového pohára
zdroj: twitter.com

Norwich a Crystal Palace šokujúco vypadli z Ligového pohára

Účastníci anglickej futbalovej Premier League FC Norwich City a Crystal Palace prekvapujúco neprešli 2. kolom Ligového pohára (EFL Cup), keď oboch v utorok vyradili kluby zo štvrtej najvyššej súťaže.

Norwich nestačil na Crawley Town, ktorému podľahol na jeho pôde 0:1. O jediný gól domácich sa postaral Beryly Lubala z DR Kongo. Hráči Crawley prvýkrát v klubovej histórii dokázali zdolať mužstvo z najvyššej anglickej súťaže. Z pohára sa porúčali aj futbalisti Crystal Palace, ktorí prehrali na domácom ihrisku s Colchestrom United 4:5 na strely zo značky pokutového kopu. V riadnom hracom čase sa stretnutie skončilo nerozhodne 0:0. Predĺženie sa v tejto fáze pohára nehralo. V rozstrele zaváhal za domácich hneď v prvej sérii Andros Townsend, rozhodujúcu jedenástku premenil v piatej sérii Noah Chilvers. Colchester zdolal v Ligovom pohári tím z Premier League prvýkrát od roku 1979. Norwich aj Palace zhodne doplatili na to, že nechali odpočívať viacero opôr a do hry nasadili náhradníkov.

Pozíciu favorita potvrdil Watford, ktorý si poradil s Coventry 3:0. Tréner posledného tímu Premier League Javi Gracia tak slávil prvé víťazstvo v sezóne, najvyššiu súťaž začal Watford tromi prehrami.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Anglicko - Premier League

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia