spravy.sk spravy.sk

Špalekov víťazný debut v Serie A, o týždeň vyzve AC Miláno: Budeme bojovať o každý bod
zdroj: Brescia Calcio BSFC

Špalekov víťazný debut v Serie A, o týždeň vyzve AC Miláno: Budeme bojovať o každý bod

Slovenský futbalista Nikolas Špalek má za sebou víťazný debut v talianskej Serii A. V nedeľu nastúpil v základnej zostave Brescie Calcio, ktorá na pôde Cagliari zvíťazila 1:0 a ako nováčik sa postarala o prekvapenie úvodného kola. O triumfe hostí rozhodol v 53. minúte z jedenástky Alfredo Donnarumma.

"Vedeli sme, že nás na Sardínii nečaká nič jednoduché, no potvrdilo sa, že ako mužstvo sme sa na ligu dobre pripravili. Odmakali sme to a odmenou sú nám tri body," povedal slovenský stredopoliar pre web svojej zastupiteľskej agentúry Football Service Agency.

Hráči Brescie vyhrali gólom z pokutového kopu, predtým však dvakrát dopravili loptu do siete z hry, no zakaždým zaúradoval videorozhodca a detailne posudzované ofsajdové situácie. "Bolo to tesné. Aj ja som mal jednu dobrú šancu, no brankár to vyrazil. Keby sme viedli o dva góly, nebola by to v závere taká dráma. Víťazstvo vonku si veľmi ceníme, teraz ideme na AC, čo bude derby," vyjadril sa Špalek, ktorý sa na pôde Cagliari často ocitol zoči-voči známemu belgickému stredopoliarovi Radjovi Nainggolanovi. "Áno, v podstate sme hrali v jednom priestore. Nejako som si to nepripúšťal, snažil som sa hrať ako proti ktorémukoľvek hráčovi. Dokázal však, že je to pán futbalista, loptu má prilepenú na nohe a vie s ňou neskutočné kúsky. Som rád, že z tohto súboja som vyšiel ako víťaz," spokojne konštatoval 22-ročný futbalista, ktorý na trávniku pobudol do 79. minúty. "So silami som bol na tom dobre, až som bol prekvapený, keďže predtým som mal v nohách 120 minút z pohára," poznamenal dlhoročný slovenský mládežnícky reprezentant.

Radosť futbalistov Brescie bola obrovská (foto: Brescia Calcio BSFC)

Akékoľvek uspokojenie z úspešného začiatku však Špalek odmieta. "Sme nováčik, do ligy vstupujeme s rešpektom, no zároveň máme ambíciu potrápiť každého súpera. Tak to bude aj o týždeň na San Sire. Verím, že našich priaznivcov opäť potešíme. Čaká nás veľa ťažkých zápasov a my budeme bojovať o každý jeden bod," dodal Špalek, ktorý prišiel do Brescie v januári 2018 zo Žiliny. Klub z Lombardska si po ôsmich sezónach v Serii B vybojoval v minulom ročníku postup do najvyššej talianskej súťaže.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Taliansko - Serie A

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia