spravy.sk spravy.sk

Brilantný výkon Slovana nechal zabudnúť na úvod sezóny, Greif s nulou i asistenciou
zdroj: Silvia Turcerová

Brilantný výkon Slovana nechal zabudnúť na úvod sezóny, Greif s nulou i asistenciou

Slovenskému majstrovi Slovanu Bratislava sa napokon nepodarilo po druhýkrát vypredať Tehelné pole, na pokladniciach však zostalo len necelých 350 vstupeniek. Fantastických 20 233 divákov vytvorilo fantastickú atmosféru. „Už pred zápasom som hovoril, že potrebujeme dvanásteho hráča. Ukázalo sa, že je to pravda. Keď sa trápite a zaznie aplauz, dodá vám to veľa energie. Fanúšikovia boli úžasní. Tehelné pole je náš štadión a chceme vyhrať proti hocijakému súperovi,“ rozplýval sa po zápase Andraž Šporar.

Slovinský kanonier sršal po zápase spokojnosťou, zápas sa však radí určite medzi najťažšie, aké v drese Slovana odohral. „Budem hovoriť po anglicky, nevládzem rozmýšľať,“ prišiel po niekoľkých desiatkach minút po zápase k novinárom Šporar. Z víťazstva bol šťastný, hoci absolvoval viac tvrdých súbojov, než nazbieral streleckých pokusov. „Máme za sebou veľmi náročný zápas, behali sme veľa bez lopty. Trápili sme sa, ale spoločne ako tím. Odohrali sme to so srdcom a máme skvelý výsledok do odvety,“ radoval sa Šporar, ktorý bol v 96. minúte s Abenom pri gólovom momente. „Obaja sme sa šmykli za loptou tri metre pred bránou, on bol kúsok bližšie a dali sme gól. Mali sme šťastie, brankár spravil chybu, ale zaslúžili sme si to,“ domnieva sa 25-ročný útočník.

Slovan Bratislava - PAOK Solún (Leo Jaba, Andraž Šporar)
Šporar bol pre Slovan proti PAOK-u ešte platnejší ako v minulej sezóne pri rekordných 29 góloch. (foto: Simona Turcerová)

Prínos 29-gólového kanoniera vyzdvihol po zápase aj tréner Ján Kozák mladší: „Vidíte, že pracujú pre tím úplne všetci. Aj Andraž, čo je dôležité. Ukázal to už v Írsku, kde absolvoval veľa súbojov, ktoré zvládal. Teraz to mal nesmierne náročné. Nie je to sranda, biť sa celý zápas s dvomi či tromi hráčmi, navyše, proti tak dobre fyzicky pripraveným protihráčom. Zvládol však túto úlohu výborne. Je to rodený strelec, potrebuje dávať góly, ale teraz ukázal, ako veľmi vie byť prospešný a všetci sa z toho tešíme,“ reagoval na tlačovej konferencii po zápas stále len dočasný kormidelník bratislavského majstra.

Na góle Myentyho Abenu sa podieľal asistenciou aj brankár Dominik Greif, práve jeho výkop upratali Šporar a Abena za chrbát tridsaťročného Paschalakisa. „Dostal som malú domov, snažil som sa loptu nakopnúť dopredu na Andraža Šporara ako vždy. Oni však mali dieru v obrane, čo nám pomohlo. Odovzdali sme na ihrisku všetko, čoho dôkazom je 96. minúta, kde sa stopér a hrotový útočník bili do päťky za zdanlivo stratenou loptou, aby skórovali,“ pochválil Greif svojich spoluhráčov. Spýtali sme sa ho, kedy takýto gól videl naposledy. „V tretej lige, pred rokom a pol,“ zasmial sa. 

Viac ako strelený gól ho teší čisté konto. „My by sme, úprimne, s týmto súperom brali doma aj remízu 0:0. Základ bol neinkasovať, všetci vieme, čo to v Európe znamená a tomu sme podriadili všetko. Odohrali sme výborný zápas so súperom obrovskej kvality, so srdcom, s obrovským nasadením. Strelený gól je iba bonus, najpodstatnejšia je nula vzadu,“ hovorí Greif, ktorý za víťazstvo vďačí aj plným tribúnam. „Ľudia boli náš dvanásty hráč. Potrebovali sme ich úplne do konca. Tých síl nebolo nazvyš, na chlapcoch som videl, že ubúdali. Boli fázy, keď nás súper zatlačil a my sme mali kus šťastia. Ale aj v tej vyčerpanosti sme boli schopní spĺňať svoje úlohy a byť zodpovední vo vlastnej šestnástke,“ chválil mužstvo slovenský brankár.

Slovan Bratislava - PAOK Solún (Miroslav Stoch, Jurij Medveděv)
S dresom slovenského reprezentanta odchádzal po zápase jediný Slovák v drese Slovanu. (foto: Simona Turcerová)

Zo zápasu odchádza Dominik Greif dokonca s cenným suvenírom, po zápase si do šatne PAOK-u prišiel po dres Miroslava Stocha. „Pár slov sme si povedali, že sa vidíme budúci týždeň, poprial som mu šťastnú cestu do Grécka. Bol sklamaný, kabína nemala dobrú náladu, takže nebol tam veľmi priestor, aby sme sa porozprávali viac,“ povedal líder Slovana po zápase, v ktorom Gréci ani zďaleka neboli takí topfavoriti, ako ich niektoré médiá vykresľovali. „Neprekvapilo ma, ako sa zápas vyvíjal, sme predsa len silné mužstvo. Trošku nám ušiel úvod sezóny, prišlo k výmene trénerov, ale hodili sme všetko za hlavu. Od zápasu k zápasu sa zlepšujeme. Kvôli takýmto duelom sa staval tento štadión, ľudia boli hladní po takýchto zápasoch. Som rád, že dostali, čo chceli a pre nás bola odmena hrať pred nimi v takomto nádhernom prostredí,“ zakončil Greif.

ŠK Slovan Bratislava - PAOK (play off Európskej ligy 2019/2020) (36 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia