spravy.sk spravy.sk

Podbrezová našla náhradu za Leška aj Pavúka. Zalovila v Poľsku či Slavii Praha
zdroj: zpfutbal.sk

Podbrezová našla náhradu za Leška aj Pavúka. Zalovila v Poľsku či Slavii Praha

Podbrezová v posledných dňoch intenzívne obmieňa svoj káder. Činí tak za pochodu II. ligy, v ktorej počas tejto sezóny odohrala už päť zápasov s negatívnou bilanciou. FK Železiarne má doposiaľ na konte iba dve výhry a tri prehry. So šiestimi bodmi na konte patrí Horehroncom zatiaľ iba deviate miesto. Vedenie reaguje.

V priebehu včerajšieho dňa sme vás informovali, že káder opustil Dávid Leško. Skúsený 31-ročný krídelník odišiel do konkurenčných Košíc. "Dávid odohral v našom drese 65 zápasov, v ktorých strelil 13 gólov a na ďalších 11 prihral. V drese nového zamestnávateľa bude pôsobiť pod trénerom Marekom Fabuľom, ktorý ho viedol aj v našom drese. Dávidovi ďakujeme za odvedené služby v podbrezovských farbách a v novom pôsobisku mu prajeme veľa úspechov," uvádza na rozlúčku oficiálny web Podbrezovčanov.

Ako ďalej informuje hlavná stránka niekdajšieho fortunaligistu, v mužstve aspoň nateraz končí aj Daniel Pavúk. Mladý 21-ročný útočník odchádza na ročné hosťovanie na východ SR do 1. FC Tatran Prešov. Podbrezová už stihla predstaviť aj náhradu za dvojicu, ktorá klub opúšťa. Z poľského Zaglebie Sosnowiec prichádza na Horehronie ofenzívny univerzál Martin Pribula. Odchovanec prešovského futbalu, ktorý hrával aj za Zlaté Moravce, strávil v tomto poľskom klube ostatných päť sezón - nazbieral 69 štartov s bilanciou 19 gólov a 7 asistencií. Do Podbrezovej teraz prichádza vo veku 33 rokov ako voľný hráč.

Káder Podbrezovej vystužia Martin Pribula a Kristijan Trapanovski. (foto: zpfutbal.sk)
Káder Podbrezovej vystužia Martin Pribula a Kristijan Trapanovski. (foto: zpfutbal.sk)

Druhou akvizíciou "železiarov" je mládežnícky reprezentant Severného Macedónska Kristijan Trapanovski. Jeho prirodzenou pozíciou je ľavé krídlo či post ofenzívneho záložníka. Stále iba 20-ročný perspektívny futbalista naposledy hrával za "béčko" Slavie Praha. Uplynulú sezónu strávil na hosťovaní vo Viktorii Žižkov. Svojho času hosťoval aj v Prešove. "Hráčov aj touto cestou vítame v našom klube a prajeme im veľa úspechov," píše sa na oficiálnom webe Podbrezovej.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia