spravy.sk spravy.sk

Frimpong: Nasri si ma chcel kúpiť, nikdy ho nebudem rešpektovať
zdroj: arsenal.com

Frimpong: Nasri si ma chcel kúpiť, nikdy ho nebudem rešpektovať

V prvom tíme Arsenalu sa stretli iba počas jednej sezóny, no i krátky čas stačil na to, aby sa doslova znenávideli. V roku 2011 si „zelenáč“ Emmanuel Frimpong a o päť rokov starší Samir Nasri neváhali skočiť do vlasov, a to napriek tomu, že zdieľali jednu šatňu. Rodák z Ghany obvinil Francúza s alžírskymi koreňmi zo šikany a dodal, že ho nikdy nebude rešpektovať ako hráča.

Emmanuel Frimpong bol hráčom Arsenalu už od svojich deviatich rokov, ligového debutu sa dočkal v auguste 2011 v zápase proti Newcastle United. Prvýkrát nastúpil v základnej zostave o týždeň neskôr proti Liverpoolu, zápas však po červenej karte nedohral. A práve vtedy odštartovali jeho nezhody s Nasrim. Francúz ho totiž pred celou kabínou označil za hlavný dôvod prehry.

zdroj: Twitter

„Po zápase sme v šatni čakali na Arséna Wengera. Po jeho príchode nastalo ticho, ani on nič nehovoril. Následne sa Nasri postavil pred celú kabínu a povedal, že tento zápas sme prehrali kvôli mne. Sám som to dobre vedel, no bol to len môj druhý zápas za Arsenal. Nechápal som, ako môže profesionál niečo podobné urobiť mladému hráčovi,“ krúti neveriacky hlavou Frimpong v rozhovore pre magazín The Athletic.

Napätie medzi dvojicou „kanonierov“ eskalovalo a vyvrcholilo po vypadnutí vo štvrťfinále Ligového pohára s Manchestrom City. Dvojica sa vtedy pochytila počas schádzania z ihriska priamo v tuneli. Keď následne Nasri prestúpil do Manchestru City, stredopoliar Jack Wilshere mu na Twitteri zaželal veľa šťastia, čo Frimpong okomentoval veľavravným „Pffffff, no tak Jack!“. Reakcia netrvala dlho. Počas jedného tréningu Nasri zavolal Alexovi Songovi a vypýtal si Frimponga k telefónu. „Začal sa mi vyhrážať. Povedal som mu, že nie som ten typ, ktorý by sa ho bál. Navrhol som mu, aby sme si to vyriešili ako chlapi,“ priblížil rodák z ghanského Kumasi.

zdroj: Twitter

„Úprimne, potešilo ma, keď odišiel a mohol som mu dať najavo svoje pocity. Povedal som mu, že ho nemám rád, že ho nerešpektujem, a že ho ako profesionálneho futbalistu nikdy rešpektovať nebudem. Môžete sa opýtať Aarona Ramseyho či Jacka Wilsherea. Nikdy som nikoho neznevažoval, no Nasriho som nemal rád a ani ho nikdy nebudem mať rád. Ani keby mi dal päť miliónov,“ dodal Frimpong, ktorý mal s francúzskym reprezentantom konflikty aj po tom, ako sa ich cesty rozišli. Dokonca i priamo počas stretnutia medzi Arsenalom a Manchestrom City.

„Počas zápas mi povedal, že si ma môže kúpiť. To je dôkaz jeho hlúposti. Má síce milióny, no nemá úctu. Po tom všetkom, čo sa stalo, si myslím, že ma šikanoval. Akoby nepoznal svoje povinnosti a svoju rolu staršieho hráča, ktorý by mal mladému podať pomocnú ruku,“ dodal dnes už 27-ročný Frimpong, ktorý po hosťovaniach vo Wolverhamptone, Charltone a Fulhame skúšal šťastie v Barnsley, v Rusku, Švédsku i na Cypre, až v marci tohto roku kvôli pretrvávajúcim zdravotným problémom nútene zavesil kopačky na klinec. Naopak, Nasri bol až do roku 2017 hráčom Manchestru City, hoci poslednú sezónu strávil na hosťovaní v Seville. Neskôr hrával za Antalyaspor, West Ham a v súčasnosti je v Anderlechte.

zdroj: Twitter

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Anglicko - Premier League

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia