spravy.sk spravy.sk

Lukaku v úprimnej spovedi o ManUtd: Vyhnali ma kladením viny či špekuláciami
zdroj: TASR/AP

Lukaku v úprimnej spovedi o ManUtd: Vyhnali ma kladením viny či špekuláciami

Manchester United opustil s ťažkým srdcom. Romelu Lukaku sa počas tohto leta vydal do Interu Miláno, aby dokázal, že patrí medzi najlepších útočníkov na svete. Na Old Trafforde sa mu to totiž nepodarilo podľa predstáv. Aspoň to stále tvrdili fanúšikovia "červených diablov", ale i britské médiá.

Belgičan prestúpil do MaUtd ešte v júli roku 2017 z konkurenčného Evertonu, už po dvoch rokoch sa však porúčal do Talianska. Ako prezradil v najnovšom rozhovore pre LightHarted Podcast na YouTube, učinil tak veľmi rád. V rámci pôsobenia u "The Red Devils" sa totiž cítil ako hráč, po ktorom v klube netúžia. Každý neúspech klubu podľa neho padal na jeho hlavu. Nebol však jediná obeť. "Museli si nájsť niekoho, na koho by zvalili vinu. Buď som to bol ja, Paul Pogba, Alexis Sánchez... Po celý čas iba my traja. Zodvihol som ruku, že som nebol jediný, kto v minulej sezóne hral zle, oni však museli mať vinníka. Ak to mám byť ja, kašľať na to. V tom prípade urobím, čo je potrebné," prezradil Lukaku ku kritike, ktorej sa dočkal u účastníka Premier League.

Zakončovateľ s koreňmi z Konga počas dvojročného pôsobenia v United odohral 96 zápasov, v ktorých nastrieľal 42 gólov. Na ihrisku napriek tomu dostával v predošlom ročníku čoraz menej herného priestoru. Akonáhle do klubu prišiel tréner Ole Gunnar Solskjaer, začal sa na hrote ofenzívy čoraz častejšie objavovať Marcus Rashford. Pri otázke, či nezapadol do jeho hernej koncepcie, odpovedal nasledovne: "Veľa ľudí si myslí, že by som nemal byť súčasťou toho systému. Smejem sa však z toho, ako je všetko zlé v klube, avšak keď hrám za národný tím, tak je všetko v poriadku a som šťastný. Viem, že klubová a medzinárodná úroveň futbalu sú úplne iné pojmy, avšak v Belgicku sa snažíme hrať rovnako ako v ManUtd."

Po týchto slovách sa Lukaku zamyslel, či bola všetka vina naozaj na jeho pleciach. "Je to naozaj mnou? Vlani som dal štyri góly na majstrovstvách sveta. Ešte tri týždne predtým som zaznamenal tri góly v dvoch dueloch. Dohromady mám na konte už 48 presných zásahov za moju krajinu. Nikto sa pritom nesťažuje, pretože percepcia ľudí v Belgicku sa veľmi zmenila. Trvalo mi dlho, kým som zmenil pohľad ľudí na moju osobu. V Manchestri som však ten čas nedostal," smútil držiteľ bronzu z MS 2018.

Pred jeho odchodom do milánskeho Interu, ktorého farby háji aj slovenský reprezentant Milan Škriniar, sa množilo mnoho prestupových špekulácií ohľadom Lukakua. Predovšetkým Briti a Taliani písali práve o záujme "nerazzurri", ale aj Juventusu Turín. Aj tieto správy istým spôsobom ovplyvnili konečné rozhodnutie Belgičana. "Hovorilo sa veľa vecí, pre ktoré som sa necítil byť chránený a chcený v klube. Bolo tam množstvo špekulácií. 'Rom odchádza tam a tam, lebo klub ho nechce.' Nik sa pritom ani len nesnažil vyvrátiť tieto fámy, hoci som na to čakal. Všetci však vieme, kto takéto správy vypúšťa do sveta, nie sme hlúpi, hoci si to v Manchestri možno myslia," pokračoval Lukaku v ostrej kritike vedenia anglického klubu.

Podľa jeho slov má Manchester United veľa potenciálu a talentovaných hráčov, musí však vybudovať tím samotný. On sa pre všetky spomenuté faktory necítil, že by doň zapadol, aj preto si vybral Inter ako nové pôsobisko. "Preto som Manchestru oznámil, že bude lepšie, ak sa naše cesty rozídu. Nebolo by pre mňa dobré zostať na mieste, kde ma nechcú," zakončil Lukaku.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Taliansko - Serie A

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia