spravy.sk spravy.sk

Valjent môže jasať. Do Mallorcy príde vychádzajúca hviezda Realu Madrid
zdroj: twitter/realmadrid a twitter/rcdmallorca

Valjent môže jasať. Do Mallorcy príde vychádzajúca hviezda Realu Madrid

Real Madrid počas letného prestupového obdobia získal do svojho kádra jeden z najväčších mladých talentov súčasnosti. Z FC Tokio prišiel do španielskej La Ligy iba 18-ročný Takefusa Kubo, prezývaný aj "japonský Messi". Počas prípravného obdobia patril futbalový supertalent k najlepším hráčom "bieleho baletu", minimálne v tejto sezóne si však zaň nezahrá v súťažných zápasoch.

Madridčania totiž pošlú reprezentanta "krajiny vychádzajúceho slnka" na ročné hosťovanie. V A-tíme trénera Zinedina Zidana by totiž ofenzívny záložník/ krídelník nedostal potrebné množstvo priestoru. Najprv sa síce uvažovalo, že zamieri do tímu vystavaného z hráčov akadémie Castilla, ktorú vedie legendárny Raúl González, avšak z tejto možnosti taktiež vzišlo.

Aby Kubo nabral čo najviac zápasovej praxe medzi elitou, mal si zahrať v Reale Valladolid, avšak situácia sa zmenila. Ako referuje španielska televízna relácia "Jugones" televízie La Sexta, "pusinky" pošlú Japonca na rok do tímu nováčika La Ligy RCD Mallorca. V mužstve z Baleárskych ostrovov by mal mladík obdržať dostatočnú minutáž. Spomenutý zdroj už vyrukoval s touto informáciou ako s hotovou vecou, oficiálne potvrdenie zo strany klubov však stále chýba.

Ak však dôjde k spečateniu dohody, Kubo sa presunie do tímu, v ktorom pôsobí aj slovenský stopér Martin Valjent. Náš reprezentant tak bude mať jedinečnú príležitosť zahrať si po boku kmeňového hráča Realu Madrid.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia