spravy.sk spravy.sk

Opora defenzívy v Seredi končí. Sus: Nikto mi nedokázal povedať pravý dôvod
zdroj: Robert Fritz

Opora defenzívy v Seredi končí. Sus: Nikto mi nedokázal povedať pravý dôvod

Po piatich kolách prichádza v kádri fortunaligového účastníka ŠKF Sereď k nečakanej zmene. Pravý krajný obranca Martin Sus si na konci augusta musí hľadať nový angažmán, v slovenskom klube mu oznámili, že s jeho službami ďalej nepočítajú.

Stalo sa tak po víkendovej prehre proti majstrovskému Slovanu Bratislava (0:4) na domácej pôde, ktorú našli Seredčania počas aktuálnej sezóny v Myjave. V pondelok ma pozvalo vedenie klubu na Správnu radu, kde mi bolo oznámené, že so mnou po dohode s trénerom ďalej nepočítajú. Odôvodnili to nedostatočnými výkonmi, ktoré vraj nezodpovedajú môjmu vysokému platu,“ potvrdil Martin Sus pre portál ProFutbal.sk, v jeho hlase však bolo cítiť trpkosť. „Úprimne, muselo v tom byť niečo iné. Zlé výkony vzhľadom na plat, tieto slová považujem za úplný nezmysel. Doteraz som predsa odohral stabilne všetko v základnej zostave, bol som hodnotený ako jeden z najlepších hráčov. Keď som sa na to ľudí v Seredi narovinu pýtal, nikto mi nedokázal povedať racionálny dôvod. Odvetili, že mi viac hovoriť nebudú, že sa takto skrátka rozhodlo,“ dodal.

Dvadsaťdeväťročný futbalista patril na pozícii pravého beka medzi najlepších hráčov v súťaži. V minulej sezóne, v ktorej bola Sereď nováčikom súťaže a umiestnila sa v majstrovskej šestke, nastupoval pod vedením trénerského dua Karel Stromšík - Peter Lérant pravidelne, na konci ročníka sa dokonca dostal ako jediný hráč klubu do Jedenástky sezóny podľa portálu ProFutbal.sk. S jeho pozíciou v mužstve pôvodne neotriasla ani trénerská zmena a júlový príchod Slavčeho Vojneskiho zo Severného Macedónska. „S trénerom som vychádzal bez problémov. Medzi štyrmi očami mi hovoril, že mi dôveruje, odohral som pod ním zakaždým plnú minutáž. A zrazu, dva dni na to, prišiel koniec, po ktorom mi tréner nebol schopný ani podať ruku, alebo mi čo i len jedno slovo povedať,“ hovoril sklamane český futbalista.

Rodák z Benešova v minulosti pôsobil v mládežníckych výberoch Sparty Praha, po ktorej odohral polrok v drese Ružomberka. Na Slovensko sa vrátil v lete 2018, predtým vystriedal tímy Vlašim, Příbram, Slovan Liberec, Baník Ostrava a Mladá Boleslav. Aktuálne je voľným hráčom, úvod slovenskej ligy podľa vlastných slov odohral bez zmluvy. Zmluva mi skončila 30. júna, s vedením sme sa dohadovali na jej pokračovaní, ale dodnes nebola podpísaná,“ reagoval v rozhovore pre ProFutbal.sk Sus, ktorý teraz čaká na prípadné ponuky. „Všetko sa udialo len včera, takže na stole neleží žiadna konkrétna ponuka a ja som ešte nemal čas nič riešiť. Do konca týždňa budem v Seredi, kde mám veľa vecí, budem riešiť sťahovanie do Čiech. Verím, že sa čoskoro moja situácia vyjasní,“ uzavrel.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia