spravy.sk spravy.sk

V Košiciach skončili Trebuňák a Kačala, pribudnú Balkánci i Kórejčan
zdroj: Facebook/FC Košice

V Košiciach skončili Trebuňák a Kačala, pribudnú Balkánci i Kórejčan

Len jeden bod z úvodných piatich kôl prinútil vedenie FC Košice k zmenám. Na lavičku ambiciózneho nováčika zasadol ešte minulý týždeň tréner Marek Fabuľa, najnovšie dochádza i k rozšíreniu kádra.

Fabuľa po nástupe do funkcie povedal, že ak má nejaký nový hráč do tímu pribudnúť, niekto z neho bude musieť odísť. Podľa našich informácií už v FC Košice nepokračuje dvojica skúsených futbalistov Mojmír Trebuňák a Richard Kačala. O koľko hráčov sa káder rozšíri, zatiaľ nevedno. 

Istý je zatiaľ príchod 18-ročného hrotového útočníka Branislava Pjoštu zo Srbska. S mladým zakončovateľom, ktorý si stihol odkrútiť i štart za A-tím prvoligového FK Proleter Novi Sad, rátajú žlto-modrí nielen v druhej lige, ale i v doraste.

zdroj: Facebook/FC Košice

Ďalšou posilou, tentoraz do defenzívy, by mal byť 19-ročný stopér so skúsenosťami z mládežníckych reprezentácií Slovenska Gergely Tumma zo Spartaka Trnava. Okrem neho ambiciózny nováčik skúša i dvojicu stredopoliarov zo zahraničia - Srba Ivana Perića a Slovinca Denisa Dadića. O ich angažovaní by sa malo rozhodnúť už v najbližších dňoch.

zdroj: Facebook/FC Košice

Okrem hráčov z Balkánu môžu čoskoro v Košiciach zakotviť i ázijskí futbalisti. Klub totiž rozbehol spoluprácu s agentúrou DJ Management, vďaka ktorej príde do metropoly východu 18-ročný kórejský krídelník Min Su Kim. "Ide o kórejskú agentúru, ktorá zastupuje niektoré ázijské reprezentácie, napríklad Vietnam. Oznámili nám, že pre nás pripravujú aj ďalšieho hráča. Pre nás je to výhodná spolupráca, hráčov plat totiž hradí agentúra," ozrejmil v stredajšom vydaní denníka Šport prezident FC Košice Dušan Trnka.

Východniari stále čakajú na prvé víťazstvo v druhej lige, v ktorej sa pôvodne chceli pohybovať do šiesteho miesta. O trojbodový zápis sa najbližšie pokúsia v sobotu 24. augusta, keď doma v Čermeli privítajú rezervu Žiliny.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia