spravy.sk spravy.sk

Adam Jakubech opustil Lille, zamieril do Belgicka
zdroj: kvk.be

Adam Jakubech opustil Lille, zamieril do Belgicka

Po dvoch rokoch v OSC Lille sa 22-ročný slovenský brankár Adam Jakubech rozhodol pre zmenu. Keďže v tíme účastníka francúzskej Ligue 1 stále nedostal príležitosť, strávi nasledujúcu sezónu na hosťovaní v prvoligovom belgickom klube KV Kortrijk. V zmluve je zahrnutá i opcia na trvalý prestup.

Šiesty tím priebežného poradia Jupiler League informoval o príchode slovenského gólmana v pondelok večer. Kortrijk v minulej sezóne bojoval v play-off o miestenku do Európskej ligy, tá sa ale napokon ušla Antverpám. V aktuálnom ročníku má klub za sebou štyri ligové kolá, v ktorých zaznamenal dve víťazstvá, jednu remízu a jednu prehru, so skóre 9:6. Rodák z Prešova Jakubech bude v novom tíme nosiť dres s číslom 21.

zdroj: Twitter

Dobre stavaný brankár (190 cm) je odchovancom Tatrana, na prahu dospelosti prestúpil do Spartaka Trnava, kde si ho po dvoch vydarených rokoch všimli zástupcovia francúzskeho Lille. Za OSC nastupoval iba v rezerve, v A-tíme bol náhradníkom neohrozenej jednotky Mikea Maignana. V úvodných dvoch kolách novej sezóny sa Jakubech neocitol ani na lavičke. Niekdajší mládežnícky reprezentant, ktorý má na konte i jeden štart za reprezentačné „áčko“, tak bude v Belgicku musieť po dlhšej odmlke znovu dokazovať svoje kvality na najvyššej úrovni.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Francúzsko - Ligue 1

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia