spravy.sk spravy.sk

Trenčín získal chorvátskeho stredopoliara z Dinama Záhreb
zdroj: astrencin.sk

Trenčín získal chorvátskeho stredopoliara z Dinama Záhreb

Novou tvárou v kabíne AS Trenčín sa stal odchovanec Dinama Záhreb Tomislav Knežević. Dvadsaťročný chorvátsky stredopoliar podpísal s klubom viacročný kontrakt.

„Kneževič je stredopoliarom, ktorý môže hrať nielen na klasického záložníka, ale aj pod hrotom. Vieme, že úspešne si vyskúšal aj pozíciu defenzívneho stredopoliara. Je to hráč ľavák, ktorý si vybudoval solídne renomé v akadémii Dinama Záhreb a mládežníckych reprezentáciách Chorvátska,“ uvádza sa v stanovisku na klubovom webe.

Kneževič si v minulej sezóne zahral v rezerve Dinama Záhreb, v ktorej nastúpil na desať stretnutí. Dvakrát dostal šancu aj v UEFA Youth League. V mládežníckych reprezentáciách Chorvátska odohral sedem stretnutí a strelil dva góly.

Trenčín nemal vydarený vstup do novej sezóny, keď v úvodných troch kolách Fortuna ligy získal iba bod za remízu s Ružomberkom. Zverenci trénerského tandemu Marčok - Kohler ale vyhrali ostatné dva zápasy s Dunajskou Stredou a Trnavou, zhodne 2:1, vďaka čomu sa v priebežnom poradí vyšvihli na piatu priečku. Najbližšie sa futbalisti spod Čákovho hradu predstavia v akcii v sobotu 24. augusta, keď v rámci 6. kola našej najvyššej súťaže pocestujú na pôdu FK Pohronie.

zdroj: Facebook/AS Trenčín

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia