spravy.sk spravy.sk

Tragická smrť talentovaného mladíka, neuniesol ťarchu zranení
zdroj: twitter.com

Tragická smrť talentovaného mladíka, neuniesol ťarchu zranení

Futbalový svet zarmútila šokujúca správa o smrti talentovaného mladíka Joela Darlingtona. Dvadsaťročný Walesan, ktorého skúšal aj Manchester United, spáchal samovraždu. Mladík sa nedokázal preniesť cez sériu zranení, ktoré ho výrazne obmedzovali v jeho futbalovej kariére.

Joela Darlingtona našiel doma obeseného 18. marca jeho vlastný brat Kyran. Nádejný futbalista zanechal pri sebe viacero odkazov, v ktorých vysvetlil svoje konanie. 

Mládežnícky reprezentant Walesu bol považovaný za veľký talent, jeho sľubne črtajúcu sa kariéru mala podčiarknuť skúška v anglickom Manchestri United. Tá sa však skončila neúspechom po tom, čo si Darlington privodil zlomeninu hornej končatiny.

Ďalším anglickým klubom, ktorý skúšal mladého Walesana bol Shrewsbury, ani tam ale nepochodil. Darlington tak začal hrávať za akadémiu Bala Town. V sezóne 2016/17 sa stal ich najlepším strelcom.

Po vydarenej sezóne sa však začal sťažovať na bolesť chrbta. Lekári zistili, že ju spôsobovala posunutá platnička. Práve závažné zranenie chrbta najvýraznejšie bránilo Joelovi v jeho futbalovom raste. Podľa dailypost.co.uk boli pretrvávajúce problémy s chrbtom natoľko vážne, že definitívne Darlingtonovi zahatali cestu za kariérou profesionálneho futbalistu.

Joel začal následne trpieť úzkosťami, čo viedlo k jeho stiahnutiu sa zo spoločenského života. Deň pred smrťou však so svojím otcom hovoril o svojej budúcnosti pozitívne. 

Česť jeho pamiatke.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Anglicko - Premier League

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia - Ostatné

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia