spravy.sk spravy.sk

Disciplinárka s prísnym trestom pre trénera aj kapitána Petržalky. Pokuty pre Poprad aj Kostolné Kračany
zdroj: facebook/fcpetrzalka

Disciplinárka s prísnym trestom pre trénera aj kapitána Petržalky. Pokuty pre Poprad aj Kostolné Kračany

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) musela počas ostatného týždňa riešiť viaceré priestupky či odklady zápasov. Aj tentoraz neobišli viaceré kluby bez finančných pokút a došlo aj ku schvaľovaniu náhradných termínov pre zápasy Slovnaft Cupu, ktoré sa pre zlé počasie neodohrali.

V najnovšej úradnej správe sa najviac skloňovalo meno druholigového klubu FC Petržalka. Mužstvo z Bratislavy si poriadne zavarilo v stretnutí proti ŠTK Šamorín a pri prehre 1:2 bol vylúčený kapitán hostí Juraj Piroska pre verbálnu urážku arbitra. DK SFZ mu preto pozastavila výkon športu na tri týždne. Pre vulgarizmy nebude na lavičke tohto klubu prítomný ani tréner Miroslav Mentel, ktorému riadiaci orgán slovenského futbalu pozastavil činnosť na dva týždne. Pre vulgárne pokriky fanúšikov zinkasoval petržalský klub iba upozornenie.

Disciplinárne sankcie neobišli ani iných účastníkov dvoch najvyšších slovenských súťaží. Matej Trusa z Michaloviec v ostatnom dueli kopol súpera nadmernou silou do oblasti brucha v súboji o loptu a nezahrá si dva týždne. Matúš Turňa z Trnavy si zase za zmarenie dosiahnutia gólu zakázanou hrou rukou odsedí jedno stretnutie. Po druhej žltej karte si v jednom ligovom stretnutí nezahrajú Filip Kaša (MŠK Žilina), Tidiane Djiby Ba (ŠKF Sereď), Ján Nosko (FK Pohronie) a Samuel Hegyi (FK Dubnica).

Jedno stretnutie si pre zákaz odsedí aj hráč Spartaka Matúš Turňa. (foto: FC Spartak Trnava)
Jedno stretnutie si pre zákaz odsedí aj hráč Spartaka Matúš Turňa. (foto: FC Spartak Trnava)

Finančná pokuta neobišla druholigového vicemajstra FK Poprad. Pre nezabezpečenie sanitného vozidla v stretnutiach 1. a 3. kola II. ligy uložila disciplinárka Podtatrancom finančnú pokutu vo výške 150 eur. Zároveň mu uložila povinnosť odstrániť tento problém. S dvojnásobne vyššou pokutou sa musí vysporiadať účastník 5. ligy TJ Kostolné Kračany. V zápase Slovnaft Cupu proti TJ Družstevník Radimov (2:4) jeden z divákov opľul hlavného rozhodcu. Domáci preto musia zaplatiť pokutu 300 eur.

Finančné sankcie môžu budúci týždeň postihnúť aj Nitru či Pohronie. Na základe dostupných materiálov zo zápasu proti Seredi (3:2) začína DK disciplinárne konanie voči tímu spod Zobora a žiada klub o písomné stanovisko ku rasistickým urážkam vedúceho marketingového oddelenia domácich Jozefa Chudého smerom ku vylúčenému Djibymu. Tím zo Žiaru nad Hronom môže doplatiť na údajné rasistické prejavy fanúšikov počas zápasu so Spartakom Trnava (2:2).

Oddelenie riadenia súťaží (ORS) schválilo aj zmeny zápasových dejísk či termínov v rámci II. ligy. Stretnutie 6. kola Šamorín – Bardejov sa odohrá v pôvodnom termíne, avšak opäť v MOL Arene v Dunajskej Strede. Siedme kolo a stretnutie Bardejov – Ružomberok B sa odohrá 30.8. o 16:30.

Podmočené ihrisko v Demjate. (foto: facebook/fkdemjata)
Podmočené ihrisko v Demjate. (foto: facebook/fkdemjata)

ORS zároveň schvaľuje náhradné termíny pre viaceré zápasy druhého kola Slovenského pohára, ktoré sa v pôvodnom termíne neodohrali pre nespôsobilý terén či iné prekážky. 

Slovnaft Cup, 2. kolo - nové termíny: Kračúnovce – Bardejov 20.8. o 17:00, Demjata – Šariš. Michaľany, Kechnec – Ťahanovce, Medzev – STU Košice, Veľký Šariš – Prešov, Gelnica – Spišské Podhradie, Sečovská Polianka – Vranov – všetky 21.8. o 17:00, Rudňany – Podbrezová 28.8. o 16:00, Stropkov – Poprad, Bardejovská Nová Ves – FC Košice – obe 28.8. o 16:30, Medzilaborce – Strážske, Slovenské Ďarmoty – Fiľakovo – obe 28.8. o 17:00.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia