spravy.sk spravy.sk

Domáce zápasy Tatrana Prešov bez ProFutbalu
zdroj: 1fctatran.sk

Domáce zápasy Tatrana Prešov bez ProFutbalu

Váhal som, či našich čitateľov o tejto správe informovať. Keďže však mnohí z vás pochádzajú z Prešova a okolia, resp. im nie je ľahostajná budúcnosť najstaršieho slovenského futbalového klubu 1. FC Tatran, rozhodol som sa ju zverejniť.

Tesne pred prvým domácim zápasom novej sezóny III. ligy Východ zeleno-bieli na svojej webovej stránke vyzvali zástupcov médií, aby sa akreditovali na stretnutia Tatrana. Samozrejme, že som tak učinil i ja. Úprimne, veľa zápasov v najvyššej regionálnej súťaži by som navštíviť nestihol, keďže termíny často kolidujú so zápasmi druhej či prvej ligy, no s určitosťou by som na niektoré duely zavítal a priniesol vám odtiaľ čo najzaujímavejší materiál. Žiaľ, nebude to možné.

V sobotu 10. augusta sa 1. FC Tatran Prešov predstavil prvýkrát v tretej lige na domácej pôde. Veľké Revištia zdolal vysoko 10:1. Hralo sa pred takmer piatimi stovkami divákov. Podstatné je, kde sa hralo. Šarišania sa vrátili domov, na starý štadión na Čapajevovej ulici. Áno, na ten, ktorý 4. decembra 2016 opustili, s vierou, že sa najneskôr o tri roky vrátia do nového stánku. Namiesto toho sa futbalisti v treťom najväčšom meste na Slovensku vrátili na štadión, ktorý má už iba jednu tribúnu. Reakciou klubu na článok „Prešov sa vracia domov. Bude hrať na zbúranisku“, ktorý som uverejnil na našom portáli, bolo neudelenie akreditácie na domáce zápasy Prešova. 

Samozrejme, klub má právo zaujať akékoľvek stanovisko a uskutočniť potrebné kroky. My v redakcii ProFutbal.sk sa s nimi zásadne nestotožňujeme, rozhodnutie ale akceptujeme. Radi by sme však podotkli, že na prešovský Tatran nezanevrieme. A hoci niektorým ľuďom asi vadí naša prítomnosť na štadióne, budeme sa vás napriek tomu snažiť informovať o novinkách v klube a rozhodne vycestujeme na niektorý zo zápasov Prešova na ihrisku súpera.

Prikladám tiež oficiálne vyjadrenie a ozrejmenie dôvodu neudelenia akreditácie (v plnom rozsahu) na domáce zápasy 1. FC Tatran Prešov, ktorý mi za klub poslala Miroslava Baranová.

„Akreditácia bola neudelená na meno Tomáš Zagiba, a to v súvislosti s formou písania článkov týkajúcich sa klubu 1. FC Tatran Prešov. Ide hlavne o články týkajúce sa futbalového štadióna. Vo Vašom článku sa písalo, že futbalový štadión je zbúraný. Zbúraná je však iba nekrytá tribúna, na ktorú diváci nemajú žiaden prístup. Budova a krytá tribúna sú v nenarušenom stave. Váš článok vyvolal negatívnu vlnu komentárov a otázok, či je štadión pre divákov vôbec bezpečný.“

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia