spravy.sk spravy.sk

Štiavničky sa už rozoberajú, Dukla tam ešte zostáva
zdroj: MFK Dukla Banská Bystrica

Štiavničky sa už rozoberajú, Dukla tam ešte zostáva

Už čoskoro bude musieť vedenie druholigového MFK Dukla Banská Bystrica riešiť, kde bude hrávať svoje domáce zápasy. Na štadióne SNP na Štiavničkách mali byť „vojaci“ len do konca augusta, tento termín sa ale predĺžil.

Na banskobystrickom štadióne v týchto dňoch došlo k demontáži veľkého množstva sedačiek, a tiež odstráneniu umelej trávy. Dôvodom je pripravovaná rekonštrukcia štadióna. Ako bolo skôr avizované, Dukla mala mať domáce prostredie na Štiavničkách už iba v auguste, v stredu ale klub informoval, že tam zostáva aj ďalší mesiac.

„Majiteľ štadióna (VŠC) prišiel s návrhom, aby sme na štadióne odohrali ešte aj septembrové stretnutia, z dôvodu zdĺhavého legislatívneho konania. Na Štiavničkách tak zostávame do konca septembra!“ informoval klub na svojom Facebooku, s dodatkom, že najbližší domáci zápas je na programe už túto sobotu 17. augusta o 17.00 h proti rezerve bratislavského Slovana.

Zverencom trénera Stanislava Vargu sa zatiaľ v novej sezóne relatívne darí, z úvodných troch zápasov dva vyhrali a jeden prehrali. Ich posledné stretnutie, ktoré mali odohrať uplynulý víkend v Púchove, bolo pre zdravotné problémy v kádri odložené na 28. august. Dukla by tak mala, okrem stretnutia so Slovanom, privítať na Štiavničkách ešte Poprad (31. august), Liptovský Mikuláš (14. september) a FC Košice (28. september). Kde budú mať následne Banskobystričania prechodný domov, zatiaľ nevedno.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia