spravy.sk spravy.sk

PSG a Barcelona rokujú zoči - voči, prestup Neymara je však ďaleko
zdroj: TASR/AP

PSG a Barcelona rokujú zoči - voči, prestup Neymara je však ďaleko

Rokovania o návrate Neymara z PSG do Barcelony pokročili, samotný transfer je však ešte ďaleko. Otázne je, či k nemu vôbec dôjde. Predstavitelia oboch klubov v utorok odštartovali vyjednávania osobným stretnutím, ani jedna strana ale zatiaľ nie je ochotná urobiť kompromis.

Podľa informácií portálu goal.com trojica zástupcov katalánskeho veľkoklubu Javier Bordas, Eric Abidal a Andre Cury v utorok odcestovala do Paríža, kde sa stretla za jedným rokovacím stolom s predstaviteľmi francúzskeho giganta. 

Nie je tajomstvom, že Barcelona sa chce zbaviť Philippeho Coutinha, ktorého plat výrazne zaťažuje klubovú pokladnicu. Práve brazílsky reprezentant by mal byť súčasťou transferu za svojho hviezdneho krajana, klub ho ale ponúkol i mníchovskému Bayernu, ktorý akútne potrebuje kvalitnú posilu do ofenzívy. 

Philippe Coutinho
Barcelončania veria, že Philippe Coutinho bude súčasťou výmeny za svojho hviezdneho krajana (foto: TASR/AP)

Barcelončania pôvodne plánovali do prestupu zahrnúť okrem Coutinha i chorvátskeho stredopoliara Ivana Rakitića, problém však je, že Parížania silou mocou chcú získať krajného beka Nelsona Semeda. A to je problém, pretože španielsky celok nechce v žiadnom prípade prísť o 25-ročného portugalského obrancu. Navyše, kluby sa nedokážu dohodnúť ani na ďalšom odstupnom za Neymara. Zatiaľ, čo Francúzi by chceli k dvojici hráčov ešte ďalších sto miliónov, Katalánci hovoria o sume menšej o polovicu. 

Aktuálne to skôr vyzerá tak, že prestup Neymara z PSG do Barcelony sa toto leto neuskutoční, predstavitelia oboch klubov však majú ešte čas do 2. septembra, kedy sa uzavrie letné prestupové obdobie. Na programe tak bude ešte viacero stretnutí a rokovaní, s cieľom dotiahnuť transfer k obojstrannej spokojnosti. Samotný Neymar je nateraz ticho, a hoci trénuje s mužstvom, do prvého ligového zápasu v novej sezóne proti Nimes (3:0) kvôli údajnému zraneniu nezasiahol.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia