spravy.sk spravy.sk

Cristiano Ronaldo chváli Messiho, no tvrdí: V jednej veci mám navrch
zdroj: TASR/AP

Cristiano Ronaldo chváli Messiho, no tvrdí: V jednej veci mám navrch

Cristiano Ronaldo nikdy nemá dosť. Hviezdny Portugalčan už počas svojej bohatej kariéry vyhral najvyššiu súťaž v Anglicku, Španielsku aj Taliansku a je päťnásobným víťazom Ligy majstrov. Stále chce však viac. Útočná hviezda Juventusu Turín to jasne deklarovala aj v najnovšom interview pre DAZN. Neustále tvrdo trénuje a jeho motivácia je jasná.

"Každý deň, keď vstanem, mám cieľ trénovať a vyhrávať trofeje. Nezobúdzate sa iba preto, aby ste zarábali peniaze. Tých mám, našťastie, dosť. Chcem však vryť svoje meno do futbalovej histórie tým, že vyhrám ešte viac trofejí," hovoril päťnásobný držiteľ Zlatej lopty. Citoval ho aj denník AS.

Rodáka z Madeiry vyznačuje aj fakt, že za posledných desať sezón nikdy nepodliezol métu 28 vsietených ligových gólov. Bývalý hráč Realu Madrid či Manchestru United na sebe pracuje každý deň a aj vo veku 34 rokov má kondíciu či formu, ktorú mu závidia aj mladší futbalisti. Ako si ju udržiava? "Je náročné stále byť na vrchole a držať sa na najvyššom leveli. Atletická postava, ktorú teraz mám, neprišla sama od seba. Za každou trofejou však stojí nesmierne množstvo tvrdej práce," priblížil ďalej C. Ronaldo.


Počas svojej kariéry, v rámci ktorej triumfoval aj na ME 2016, ho neustále porovnávajú s hviezdnym zakončovateľom Barcelony Lionelom Messim. Podľa viacerých prieskumov má práve Argentínčan na vrch v otázke, kto je najlepším futbalistom všetkých čias. Jeho kvality si uvedomuje aj CR7. "Messi je úžasný hráč, ktorého si ľudia budú pamätať nielen pre získané Zlaté lopty, ale aj to, že stále hral na najvyššej úrovni. A to každoročne. Rovnako ako aj ja," poznamenal komplimentujúci Portugalčan.

V jednej veci má však oproti hlavnému rivalovi navrch - Messi dosiahol všetky svoje kariérne úspechy v rámci jedného klubu. S Kataláncami sa mu podarilo vyhrať najprestížnejšiu európsku klubovú súťaž štyri razy. "Rozdiel medzi nami je ten, že som vyhral Ligu majstrov s dvomi rozdielnymi tímami (Manchester United, Real Madrid, pozn.). Na svete celkovo nie je veľa hráčov, ktorí by v tejto súťaži triumfovali päťkrát. Preto cítim špeciálnu spätosť s touto súťažou," myslí si Ronaldo.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia