spravy.sk spravy.sk

DAC prišiel na mesiac o dôležitú oporu. Má zlomené rebro
zdroj: fcdac.sk

DAC prišiel na mesiac o dôležitú oporu. Má zlomené rebro

Dunajskú Stredu v poslednom čase stíha jedna smola za druhou. Futbalisti DAC po vypadnutí z Európskej ligy už v jej druhom predkole prehrali dva ligové zápasy po sebe a prišli pre nešpecifikované zranenie o istý čas o kapitána Zsolta Kalmára. Nie je to však jediná strata.

Pri víkendovej prehre s AS Trenčín (1:2) nastala ďalšia citeľná strata v zálohe. Tímu má mesiac či mesiac a pol chýbať Connor Ronan. Mladý 21-ročný írsky stredopoliar odohral síce na žilinskom ihrisku plnú minutáž, teraz však do hry nezasiahne pre vážnu zlomeninu. "Približne desať minút pred koncom som dostal úder lakťom. Zacítil som veľkú bolesť, ale myslel som si, že to pominie. Nerozmýšľal som nad striedaním, po zápase sa však bolesť stupňovala. Ihneď po návrate domov som išiel na röntgen, ktorý odhalil zlomené rebro," prezradil kmeňový hráč Wolverhamptonu pre oficiálny web Dunajskostredčanov.

Ronan si konkrétne poškodil desiate rebro na ľavej strane. "Prognóza hovorí o Ronanovej absencii v trvaní približne štyroch až šiestich týždňov," uvádza sa ďalej na stránke DAC. Šikovný Ír doposiaľ odohral za žlto-modrých 16 súťažných duelov a strelil v nich dva góly. Fanúšikovia si ho pamätajú najmä pre gól na poľskej pôde v rámci prvého predkola EL proti Cracovii (2:2).

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia