spravy.sk spravy.sk

Bývalý šéf DFB Zwanziger považuje obvinenia z korupcie za absurdné
zdroj: TASR

Bývalý šéf DFB Zwanziger považuje obvinenia z korupcie za absurdné

Bývalý prezident nemeckého futbalového zväzu DFB Theo Zwanziger prezentoval v utorok svoj pohľad na korupčnú aféru týkajúcu sa pridelenia MS 2006 Nemecku.

"Orgány činné v trestnom konaní zlyhali. Nemecké aj švajčiarske. Je to škandál," cituje slová bývalého funkcionára agentúra dpa.

Žalobu švajčiarskej prokuratúry, ktorá viní bývalých funkcionárov DFB Horsta R. Schmidta a Wolfganga Niersbacha a bývalého generálneho sekretára Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Ursa Linsiho z podvodu, komentoval Zwanziger slovami: "Som presvedčený, že obvinenia z krátenia dane a podvodu sú neopodstatnené a k potrestaniu nepríde. Celé je to právne postavené na vratkých nohách."

Štvorica mala údajne zavádzať členov dozornej rady Organizačného výboru MS o účele platby vo výške približne 6,7 miliónov eur. Obžalovaní požiadali organizátorský výbor o sumu s tvrdením, že prostriedky sú na galavečer, k udalosti však nikdy neprišlo. Vyšetrovatelia sú presvedčení, že peniaze použili na splatenie osobnej pôžičky šéfa Organizačného výboru šampionátu Franza Beckenbauera.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Nemecko - Bundesliga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia - Ostatné

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia