spravy.sk spravy.sk

Ďalší Afričan v Pohroní, obranu vystužil mládežnícky reprezentant Kene
zdroj: Facebook/Yusuf Mainge

Ďalší Afričan v Pohroní, obranu vystužil mládežnícky reprezentant Kene

Druhú posilu z Afriky hlási fortunaligový nováčik FK Pohronie. Po ofenzívnom stredopoliarovi Cedricovi Badolovi (20) z Burkiny Faso, ktorý sa zranil v úvodnom kole proti Slovanu Bratislava, prichádza na stredné Slovensko pravý obranca Yusuf Mainge z Kene.

Mainge podpísal zmluvu s Pohroním už v polovici júla, na Slovensko ale priletel len v pondelok. Mladý bek je kapitánom reprezentácie Kene do 20 rokov, na svojom konte má už aj štarty v národnom tíme U23. Do Pohronia prichádza z klubu AFC Leopards.

„Bolo pre mňa cťou hrať za jeden z najväčších klubov v krajine. Dôvera a príležitosť, ktorú mi dali napriek tomu, že som nemal takmer žiadne skúsenosti, bola neskutočná. Som vďačný, že som mohol hrať domáci Premier League. Odchádzam ako kvalitnejší hráč, za čo sa chcem poďakovať mojim trénerom, spoluhráčom a celému manažmentu Leopardov,“ cituje slová ambiciózneho mladíka portál futaa.com.

V tíme fortunaligového nováčika si africký legionár chce vybojovať miesto v základnej zostave. „Každý futbalista sníva o tom, že bude profíkom. Prestup na Slovensko vnímam ako šancu ďalej rásť a napredovať. Už sa neviem dočkať. Vydám zo seba maximum a verím, že budem dôstojne reprezentovať svoju krajinu,“ dodal Yusuf Mainge.

Pohronie má po úvodných štyroch kolách Fortuna ligy na konte 4 body, keď po prehrách so Slovanom Bratislava a Dunajskou Stredou vyhralo v Ružomberku a doma remizovalo s Trnavou. V sobotu 17. augusta sa zverenci trénera Urgelu predstavia na pôde Zlatých Moraviec, ešte pred tým ich ale v stredu čaká zápas 2. kola Slovnaft Cup-u proti FK Selce.

zdroj: Facebook/FK Pohronie

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia