spravy.sk spravy.sk

Slovan v Írsku. Médiá súpera podceňujú, nula znamená postup, hovorí Kozák
zdroj: Michal Šášky/Profutbal.sk

Slovan v Írsku. Médiá súpera podceňujú, nula znamená postup, hovorí Kozák

Hráčov a realizačný tím Slovana Bratislava privítalo v Dubline úplne rozdielne teplotné pásmo. Oproti hlavnému mestu Slovenska, kde na pondelok hlásili teploty do 37 stupňov, v Írsku namerali v čase príletu sotva polovicu. V pätnástich stupňoch, pri ktorých sa striedalo slnko s prehánkami, sa presunuli do hotela a na tréning do miestneho Tallaght Stadium. Belasí 26 hodín pred výkopom absolvovali tlačovú konferenciu. S výpravou je v Írsku aj redakcia portálu ProFutbal.sk.

Slovan nastúpil v sobotu na ligový zápas s deviatimi zmenami, do základu sa zmestili len brankár Dominik Greif a David Holman, strelec gólu z prvého zápasu proti Dundalku. Maďarský stredopoliar však už behom prvého polčasu musel striedať pre zranenie lýtka. Tréner Kozák vylučuje možnosť, aby hral pod injekciami, verí však, že sa lekársky tím postará o to, aby bol fit. "Zostavu rotujeme práve preto, aby boli všetci hráči zdraví a odpočinutí. Nejaké zdravotné problémy nás obmedzujú, ale verím, že všetci budú do zápasu pripravení. Niečo v hlave mám, uvidíme, ako sa napokon rozhodneme. Výkonom a formou v sobotu každý jeden hráč dokázal, že do Slovana kvalitatívne patrí," poznamenal pred odvetou tretieho kvalifikačného kola Európskej ligy tréner Slovana Ján Kozák mladší. S určitosťou však nemôže rátať s krídelníkom Mohom, ktorý s mužstvom necestoval. "Mal určité zdravotné problémy, ktoré sa počas poslednej noci zhoršili. Preto sme sa rozhodli ho nechať doma," priblížil situáciu. 

Tréner írskeho Dundalku síce po zápase tvrdil, že postup je stále v rovine päťdesiat na päťdesiat, na druhej strane však situáciu vníma realisticky: "Po domácom výsledku je určite pár percent na našej strane, nebudeme si klamať. Verím, že to využijeme," povedal kormidelník Slovana a zároveň odmietol, že by ktokoľvek súpera podcenil. "Médiá na Slovensku možno írsky tím podceňovali, ale mňa neprekvapili ničím. V Európe dosahujú posledné roky veľmi zaujímavé výsledky, ide o silné a skúsené mužstvo. Doma sú tieto ostrovné tímy ešte sebavedomejšie, aktívnejšie, ostrejšie v súbojoch. My musíme byť odolní a maximálne pripravení."

Po víťazstve 1:0 z Bratislavy vstupujú belasí do odvety s výhodou. Na postup skórovať nemusia, stačí im o 90 minút natiahnuť sériu bez inkasovaného gólu, ktorú vedú už 473 minút, viac ako päť zápasov. "Vieme, že nula znamená postup. Kvalitná defenzíva je teda základ, ale musíme byť aj sebavedomí smerom dopredu. Kombinácia týchto dvoch vecí pre nás znamená postup," hovorí Kozák. "Pocity zo štadióna sú zatiaľ len pozitívne, trávnik vyzerá byť v dobrom stave. Bude to iný zápas, nebudeme tu mať svojich fanúšikov, ale verím, že sa nám podarí hrať na nulu a nakoniec sa budeme radovať z postupu" dodal za hráčsku kabínu český bek Jurij Medveděv

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia