spravy.sk spravy.sk

FC Košice povedie Fabuľa, jeho pravou rukou bude Šinglár
zdroj: TASR

FC Košice povedie Fabuľa, jeho pravou rukou bude Šinglár

Už po sobotňajšom domácom zaváhaní druholigového FC Košice s Partizánom Bardejov (1:2) sa nahlas šepkalo o zmene na trénerskej lavičke žlto-modrých. Ako sme vás informovali, v pondelok zasadlo predstavenstvo klubu, ktoré zvážilo ďalšie kroky.

Podľa očakávania sa vedenie rozlúčilo s trénerskou dvojicou Gejza Farkaš - Miroslav Sovič. Mužstvo už v stredajšom pohárovom zápase v Bardejovskej Novej Vsi povedie Marek Fabuľa, ktorý s klubom podpísal trojročný kontrakt. Jeho asistentom bude Peter Šinglár. Bývalý kapitán MFK Košice doposiaľ pôsobil na lavičke účastníka IV. ligy Juh FK Kechnec.

Košičanom nevyšiel vstup do druhej ligy podľa plánov, keď v úvodných štyroch zápasoch získali iba bod za domácu remízu s Trebišovom (2:2). Okrem prehry s Bardejovom (1:2) sa museli skloniť i pred Podbrezovou (1:2) a Popradom (2:3), v oboch prípadoch u súperov. Aktuálne majú východniari skóre 6:9 a pred sebou náročný program. Po zápase 2. kola Slovnaft Cup-u v Bardejovskej Novej Vsi pocestujú do Skalice, následne privítajú Žilinu B a potom zavítajú do Liptovského Mikuláša. 

Peter Šinglár
Do košického klubu sa vracia i Peter Šinglár, ktorý doposiaľ viedol štvrtoligový Kechnec (foto: jäzva)

Prezident FC Košice Dušan Trnka v pondelok popoludní potvrdil, že nastáva výmena realizačného tímu, ktorého šéfom sa stane Marek Fabuľa. Štyridsaťštyriročný rodák z Prešova odštartoval svoju trénerskú kariéru v Tatrane, od roku 2014 pôsobil vo vtedajšom MFK Košice, odkiaľ v roku 2015 odišiel do Podbrezovej. „Železiarov“ viedol v dvoch etapách, na lavičke Stredoslovákov skončil v novembri 2018, odvtedy bol bez práce.

O ďalších zmenách v klube, prípadne v kádri, budú žlto-modrí informovať v najbližších dňoch. V utorok vám na ProFutbal.sk prinesieme rozhovory s prezidentom FC Košice Dušanom Trnkom i novým trénerom druholigového nováčika Marekom Fabuľom.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia