spravy.sk spravy.sk

Bardejovčania prišli o spasiteľa, po tvrdej rane sa zomkli
zdroj: jäzva

Bardejovčania prišli o spasiteľa, po tvrdej rane sa zomkli

V lete na poslednú chvíľu zachránil futbalový Partizán Bardejov príchod investora Dávida Gedeona, ktorý na oficiálnej tlačovej konferencii odhalil smelé plány Šarišanov. K ich naplneniu však, pravdepodobne, nedôjde, keďže majiteľ firmy NLF Invest je aktuálne vo väzbe a verejnosť má len minimum informácií. V klube napriek tomu veria, že nielen tento ročník dopadne dobre.

Správa o problémoch vplyvného investora klub zasiahla, čo netajil ani jeho prezident Stanislav Soroka. Možno aj to malo vplyv na nevydarený štart do sezóny, keď Bardejov v úvodných troch zápasoch získal iba bod. V sobotu ale Partizán raboval v Košiciach a po víťazstve 2:1 nad domácim nováčikom FC si po dlhšom čase vylepšil náladu.

„Dúfali sme v bodík, máme tri. Darilo sa nám plniť taktický zámer, dobre sme prehusťovali stred poľa, pokryli sme krídla súpera. V prvom polčase sme strelili dva góly a dostali sme sa do výhody. Domácim sa síce podarilo znížiť, v našej hre nastal trochu chaos, no prestriedali sme, hru sme upokojili a duel dotiahli do zdarného konca,“ neskrýval spokojnosť tréner Branislav Benko, ktorému sa v Čermeli vynorili krásne spomienky: „Chlapcom som povedal, že na tomto štadióne som s 1. FC Košice dvakrát oslavoval titul majstra Slovenska, hrali sme tu aj Ligu majstrov. Poprosil som ich, aby mi urobili takú radosť, ako keď sme získali titul. Podarilo sa, ďakujem im za to!“

Pôvodne tréner brankárov len pred dvoma týždňami nahradil vo funkcii Miroslava Janteka, ktorý vydržal na lavičke iba dva zápasy. Bývalý vynikajúci gólman dostal v ťažkých časoch dôveru od vedenia. „Zmluvu mám v Bardejove na rok, toto bol iba druhý zápas, ktorý som viedol ako hlavný tréner. Neodvážim sa prorokovať, ako to dopadne. Čas ukáže. Dôležité budú hlavne výsledky. Verím, že toto prvé víťazstvo nám pomôže. Samozrejme, už v piatkovom domácom súboji proti Žiline B ho musíme potvrdiť, inak by to nemalo význam,“ zdôraznil kormidelník, ktorý v minulosti dlhé roky pôsobil v Podbrezovej. 

Branislav Benko
Branislavovi Benkovi sa v Čermeli vynorili krásne spomienky (foto: jäzva)

Hviezdou sobotňajšieho zápasu v metropole východu bol, paradoxne, odchovanec košického futbalu Michal Horodník. Dvadsaťdvaročný stredopoliar strelil oba góly svojho tímu, pri druhom zásahu z priameho kopu potvrdil dobrú kopaciu techniku. „Sme šťastní, že sa nám podarilo vyhrať, pravdupovediac, pred zápasom by sme brali aj bod. Trochu sme si napravili chuť po nevydarenom štarte do sezóny, dúfam, že nás to nakopne,“ zaželal si rodák z Humenného.

Finančné problémy aktuálne Šarišania nemajú, no ako budú pokračovať, je momentálne verejnosti nejasné. Po nečakanom zatknutí avizovaného investora je všetko v rukách prezidenta klubu Stanislava Soroku. „Nerád by som sa k tomu vyjadroval, je to vec vedenia. Samozrejme, že to nebola príjemná správa, keď sme sa dozvedeli, čo sa stalo. Sme však dobrý kolektív a napriek všetkému to zvládneme,“ myslí pozitívne Michal Horodník a v svetlú budúcnosť verí i tréner Benko: „Zatiaľ je asi skoro k tomu niečo hovoriť. Osobne si však myslím, že sa to vyrieši a pre klub to všetko dobre dopadne. Bardejov bude pokračovať ďalej.“

FC Košice - Partizán Bardejov (sobota, 10. august 2019) (27 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia