spravy.sk spravy.sk

Vysnená výhra Šamorína pred očami MOL Areny. Petržalke nestačili ani rady Ďuricu
zdroj: facebook/fcpetrzalka

Vysnená výhra Šamorína pred očami MOL Areny. Petržalke nestačili ani rady Ďuricu

Úvod sezóny hráčom Šamorína vôbec nevychádzal. Po prvých troch zápasoch mali na konte tri prehry a nelichotivé skóre 1:11. Štvrté kolo II. ligy však všetko zmenilo. ŠTK, aspoň dočasne, vymenil svoj domáci stánok za dunajskostredskú MOL Arenu, ktorá im priniesla šťastie. V nedeľu sa totiž radovali z prvého víťazstva v sezóne 2019/2020.

Šťastie priniesol najmodernejší štadión aj hráči DAC-u

Favorizovaných futbalistov Petržalky zdolali tesne 2:1 a v šatni mohli vypuknúť obrovské oslavy. "Pocity sú naozaj výborné. Za týmto, čo sme predviedli, sme chceli ísť od prvého zápasu. Začali sme však trojzápasovú šnúru, ktorá na psychiku nebola vôbec jednoduchá. Nefungovala nám organizácia hry, v predošlom stretnutí sme dostali štyri góly v Dubnici a dojmy neboli najlepšie. Dostali sme sa však z toho a tešíme sa z fantastických troch bodov," opisoval tento duel pre ProFutbal.sk Martin Rymarenko. Útočníkovi domáceho mužstva sa podarilo streliť obidva góly a ukradnúť si tak status hrdinu nedeľňajšieho duelu. Dvadsaťročný zakončovateľ sa presadil aj pri predošlej prehre proti Dubnici (1:4) a ostáva tak jediným úspešným strelcom Šamorína v tejto sezóne.

Radosť Šamorína z prvej výhry v sezóne. (foto: facebook/stksamorin)
Radosť Šamorína z prvej výhry v sezóne. (foto: facebook/stksamorin)

"Som útočník, góly strieľam rád. Víťazstvo ma aj preto teší ešte viac. Samozrejme, dôležité je, aby sme naďalej zbierali body a je mi jedno, kto sa trafí do súperovej bránky. Chceme byť v tabuľke čo najvyššie," vyjadril sa ku svojej streleckej fazóne aj ambíciám mužstva Rymarenko. Ten po stretnutí pochválil aj kulisu, ktorá zápas sprevádzala. Do MOL Areny si našlo cestu 1074 divákov a stánok fortunaligistu priniesol Šamorínčanom šťastie.

"Myslím si, že na Slovensku je to najmodernejší aj najlepší štadión. Sme naozaj radi, že sme mohli odohrať zápas práve tu. Hlásateľ hovoril, že prišlo cez 1000 ľudí a vtedy nás to dosť potešilo. Kulisa bola skvelá aj preto, že prišli v hojnom počte. V druhej lige nie sme príliš zvyknutí na podobnú atmosféru. Lepšie sa nám hrá, keď ľudia povzbudzujú - či už domáci alebo hostia,"
myslel si Rymarenko a ďalej dodal, že ŠTK určite pomáha aj dohoda s DAC-om ohľadom "farmárskej spolupráce", týkajúcej sa výmeny hráčov. Proti Petržalke sa na ihrisku ukázali napríklad brankár Benjamín Száraz či záložník Dominik Veselovský. "Určite to cítime, že nám pomáhajú. Boli s nami nielen teraz, ale už aj v Komárne a Dubnici. Vtedy to nevyšlo, môžeme byť však vďační za túto spoluprácu. Títo hráči prinášajú kvalitu do mužstva a sme radi, že pomôžu, keď je to potrebné."

Šamorín konečne hral to, čo plánoval od začiatku. (foto: facebook/stksamorin)
Šamorín konečne hral to, čo plánoval od začiatku. (foto: facebook/stksamorin)

Mrzí ho, že sklamali Ďuricu

Kým Šamorín mohol po zápase oslavovať prvú výhru v sezóne, opačná nálada zavládla v kabíne hostí. Petržalka po troch vyhraných konfrontáciách po sebe zaváhala a jediný gól dosiahla v 88. minúte po premenenej penalte Ladislava Almásiho. Strelený gól mal preňho trpkú príchuť. "Pozrel som sa na hodinky a bola 87. minúta. Vedel som, že je málo času. Možno som trochu cítil, že šanca ešte existuje. Tri zápasy po sebe sme otočili, no štvrtý sa napokon nepodaril. Mohol som dať na 1:0 už na začiatku, no nešli sme do vedenia a opäť sme dostali prvý gól - z ničoho. Vzadu sme to pokazili a sklamali aj divákov, keďže domov odchádzame naprázdno," rozhovoril sa pre náš portál sklamaný Almási a vedel, kde sú príčiny prehry.

"Prvý polčas bol otrasný. Všade sme boli neskoro. Stred nepokrýval všetko, centre neboli také, aké mali byť. Šance sme síce mali a ja tiež. Jedna lopta skončila na žrdi, druhá na brvne. Spálili sme príležitosti, ktorými sme mohli vyrovnať na 1:1. Potom prišiel druhý gól a ťažko sa s tým niečo robilo. Škoda aj červenej karty," pokračoval Almási a narážal na fakt, že jeho tím dohrával duel o desiatich hráčoch. Koncom prvého polčasu sa totiž vykartoval kapitán Juraj Piroska, ktorý vulgárne vynadal hlavnému arbitrovi, za čo okamžite videl červenú kartu. "V zápase sme to pocítili, bolo treba viac behať a nevychádzalo nám to," doplnil k vylúčeniu lídra Petržalčanov.

Gól Ladislava Almásiho na zvrátenie nepriaznivého stavu nestačil. (foto: facebook/fcpetrzalka)
Gól Ladislava Almásiho na zvrátenie nepriaznivého stavu nestačil. (foto: facebook/fcpetrzalka)

Zakončovateľa klubu z hlavného mesta Slovenska mrzelo aj to, že tím sklamal nového asistenta trénera - bývalého obrancu SR Jána Ďuricu. Ten podľa neho prináša do tímu obrovské pozitíva. "Jano skúsenosti má… Priam až príliš veľké. Vie nám pomôcť do obrany a povzbudzuje nás. Vážime si každé jedno slovo, ktoré nám povie a veríme mu. Chceli sme sa mu, aj trénerom celkovo, odvďačiť za tú prácu, čo robia, že to vyhráme a nepodceníme súpera. Nepotešili sme však, lebo sa čakalo, že my budeme diktovať tempo hry a oni sa brániť, no bolo to naopak," vysvetlil Almási na margo otázky o tom, čo Ďurica prináša do tímu a dodal: "Vyžaduje, aby sme boli koncentrovaní, vážili si loptu a nerobili ľahké straty. Sklamali sme ho však v prvom polčase, tam sme nespravili vôbec to, čo chcel."

Dvadsaťročný Ladislav Almási verí, že napriek prehre môžu petržalskí futbalisti naďalej bojovať o vrchné priečky. "Máme tím plný skvelých individualít a určite je v našich silách bojovať o špicu. Ťaháme jeden za druhého, čo sme ukázali v druhom polčase. Chceme ísť na to a ideme hore."

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia