spravy.sk spravy.sk

V Trnave ho nechceli. Pod Zoborom túži pri reštarte kariéry odovzdávať skúsenosti
zdroj: fcnitra.com

V Trnave ho nechceli. Pod Zoborom túži pri reštarte kariéry odovzdávať skúsenosti

Po dobrodružstve v Nemecku, Švajčiarsku a Česku sa po dvoch rokoch vrátil na Slovensko a čaká ho práca v tíme, ktorý je podľa viacerých najväčší adept na zostup do II. ligy. Michal Faško ešte v júli 2017 vymenil Ružomberok za Grasshoppers Zürich, ktorý ho postupne poslal na hosťovanie do Eintrachtu Braunschweig či MFK Karviná. Šikovný 24-ročný záložník sa však v auguste vrátil do Fortuna ligy a teraz si oblieka dres Nitry.

Rodák z Brezna nastúpil už v zápase štvrtého kola proti Seredi, v ktorom tím spod Zobora prvý raz v sezóne bodoval naplno. Faško pritom v strede poľa patril medzi výrazné postavy duelu. A to mohol nastúpiť aj skôr. "Som tu od minulého štvrtka a mal som  hrať už v Trnave, nevybavili sa však papiere na švajčiarskom zväze, čo bola škoda. Vyšlo to v druhom zápase a som rád, že sme to ukopali do víťazstva," hovoril po spomenutom dueli odchovanec stredoslovenského futbalu pre prítomné médiá. Výhra pri jeho premiére ho potešila. "Podali sme kvalitný výkon prvých 70 minút. Škoda záveru, kedy sme sa obávali o výsledok, ale tri body našťastie ostali doma. Neviem, čo sa tam stalo. Dostali sme zbytočný gól, nastala nervozita. Prestali sme držať loptu hore a prišiel ďalší gól. Napokon sme to naštartovali dobrým smerom. Hlavné je, že tri body zostali doma, v kádri nie som dlho, takže pri premiére je to super," doplnil Faško.

Michal Faško ešte v drese Ružomberka. Za ten hral naposledy v roku 2017. (foto: tasr)
Michal Faško ešte v drese Ružomberka. Za ten hral naposledy v roku 2017. (foto: tasr)

Svoju úvodnú konfrontáciu pritom mohol okoreniť aj presným zásahom. Nitra v druhom polčase kopala penaltu, túto chuťovku si však napokon zobral na plecia Milan Ristovski. "Prišiel som však pomôcť a snáď sa mi to podarilo. Mierne ma mrzí, že mi Milan zobral penaltu, chcel som si ísť kopnúť, ale nevadí. Rozhodol zápas, dal víťazný gól, takže super," usmieval sa v mixzóne Faško.

Následne objasnil mladý záložník aj okolnosti svojho nedávneho príchodu do Nitry. Netajil sa tým, že čakal aj na ponuky od väčších klubov. "Kontakt prišiel asi pred mesiacom. Váhal som a, úprimne, čakal aj na niečo lepšie. Chcem sa ale ukázať a naštartovať niečo nové," vysvetlil Faško a priznal, že Nitrania neboli jediní, ktorí po ňom na Slovensku poškuľovali. "Bol som jeden deň v Trnave, ale tréner o mňa nemal záujem, tak to nevyšlo." Nevníma slovenskú ligu ako krok vzad oproti Česku či Švajčiarsku? "Niekto to môže brať tak, ja som rád, že ide stále o najvyššiu ligu. Som klubu vďačný za to, že tu môžem hrať. Je to akýsi reštart, nehrával som totiž príliš často aj pre okolnosti, ku ktorým sa už nechcem vracať. Som tu a verím, že budem hrávať a bude sa dariť mne aj tímu. Chcem byť znovu zaujímavý hráč, ako tomu bolo aj v Ružomberku (2015-2017, pozn.)," odpovedal Faško.

Faško reprezentoval aj Slovensko na mládežníckych úrovniach. (foto: tasr)
Faško reprezentoval aj Slovensko na mládežníckych úrovniach. (foto: tasr)

Nitre sa zo začiatku musel vysporiadať aj so zlou náladou v kabíne. "Začiatok nebol dobrý, bol tu negativizmus. Nebol gól ani body, bez toho nebola ani ideálna atmosféra. Povedali sme si však pár vecí, sadli si a ukázali sme to, čo chceme predviesť. Hrali sme moderne, bavili ľudí a snáď ich nabudúce príde viac," prezradil Faško s dodatkom, že utvorená tímová kabína je dobrá. Chce do nej priniesť skúsenosti a odovzdať ich najmä mladším hráčom v celkovo mladom kádri Nitranov. Pozdáva sa mu aj práca pod trénerom Mariánom Süttöom. "Má niečo do seba, dokáže mladých zvoziť. Majú sa od neho čo učiť a snáď aj odo mňa. Budem patriť medzi skúsenejších, i keď to nerád priznávam. Spolu to ale skĺbime," hovoril ďalej s úsmevom Michal Faško.

Na záver dodal, že sa nebojí ani podlžností v klube. Viacerí hráči totiž v rámci uplynulej sezóny hlásili meškajúce výplaty. "Všetko je tu už vyriešené podľa mojich informácií. Verím, že takéto problémy nás nepostrehnú," uzavrel Faško.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia