spravy.sk spravy.sk

Michalovčan Trusa s premiérovým gólom i vylúčením: Zapamätám si to do konca života
zdroj: TASR

Michalovčan Trusa s premiérovým gólom i vylúčením: Zapamätám si to do konca života

Tri zápasy a deväť minút trvala strelecká nemohúcnosť Michaloviec v novom súťažnom ročníku. Gólové suchoty „východniarov“ ukončil v sobotňajšom zápase proti Senici len osemnásťročný tínedžer Matej Trusa. V skvelom prvom polčase sa k nemu ešte pridali spoluhráči Carrillo so Žofčákom. A bolo vymaľované.

Aj v stretnutiach proti Žiline, Slovanu Bratislava a Zlatým Moravciam sa Zemplínčania prezentovali sympatickým futbalom, zakaždým však pohoreli na jalovej koncovke. Proti Senici im v prvom polčase vyšlo všetko, na čo siahli, a radujú sa nielen z prvých gólov, ale i bodov. „Podali sme dobrý ofenzívny výkon, boli sme efektívni, čo nám doposiaľ chýbalo. Chlapci sa bavili futbalom, chutilo im, behali, strelili góly. Zaslúžené víťazstvo,“ neskrýval radosť tréner Anton Šoltis: „S dobrým výsledkom prichádza i lepšia nálada, sme za to radi. Čakali sme trošku dlhšie, ale konečne to prišlo.“

Rodáka z Košíc nepotešil iba výsledok, ale i fakt, že počas uplynulých dní vedenie klubu konečne vyslyšalo jeho prosby a doviedlo nové posily. Predovšetkým stredopoliar Savvidis zdvihol úroveň michalovskej hry o level vyššie. „Noví hráči priniesli pokoj a rozvahu do hry, bolo to okamžite vidieť. Savvidis dodal hre myšlienku, pokoj, vedel, kedy hru zrýchliť, kedy spomaliť. Myslím si, že bude veľkým prínosom pre naše mužstvo. Mladšie ročníky sa budú mať od koho učiť. Pokiaľ budú hráči zdraví, verím, že budeme v tabuľke stúpať nahor,“ pochvaľuje si Šoltis, ktorý tiež prezradil, že v hre je ešte príchod ďalšieho útočníka zo zahraničia. 

Michalovce radosť
Michalovčania rozhodli o víťazstve nad Senicou už v prvom polčase. V štvrtom kole tak ukončili čakanie na prvý gól i body (foto: Róbert Andrejov)

Výraznou postavou zápasu bol útočník Matej Trusa, ktorý si otvoril strelecký účet medzi seniormi, no zápas nedohral. V 76. minúte tvrdo atakoval hosťujúceho Cveka a predčasne putoval pod sprchy. „Určite si to zapamätám do konca života. Samozrejme, prvý gól medzi seniormi ma potešil, no tá radosť by bola rovnaká, ak by skóroval aj niekto z mojich spoluhráčov. Vyšlo to však na mňa, som šťastný. Žiaľ, okrem premiérového gólu som videl aj prvú červenú kartu v živote. Vo výskoku som protihráča nešťastne trafil špičkou kopačky do brucha, rozhodca to potrestal vylúčením. Bohužiaľ. Napriek tomu som si zápas užil,“ okomentoval len osemnásťročný mladík.

Odchovanec michalovského klubu od úvodu sezóny hráva na hrote útoku, hoci v doterajšej kariére nastupoval v strede poľa. Jeho výkony v ofenzíve tešia trénera Šoltisa. „Nastupuje ako útočník, jeho úlohou je strieľať góly. Dnes dal prvý, sme za to radi. Hoci bol vylúčený, nemá byť prečo smutný. Určite ho povzbudíme, pretože vieme, že nefauloval úmyselne. V úvode sezóny nám pomohol, hoci sa ešte stále len učí hrať na hrote útoku. Je pre nás pozitívne, že dokáže zahrať na viacerých postoch,“ vyzdvihol mladý talent 43-ročný tréner žlto-modrých.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia