spravy.sk spravy.sk

Liptáci nechcú podliezť latku, myslia na špicu. Kucharčík kriticky: Takto to nepôjde
zdroj: Lukáš Urbašík

Liptáci nechcú podliezť latku, myslia na špicu. Kucharčík kriticky: Takto to nepôjde

Futbalisti Liptovského Mikuláša majú po úvodných štyroch kolách druhej ligy zmiešané pocity. Po nečakanej prehre s Ružomberkom prišli dve víťazstvá, na ktoré chceli nadviazať aj proti Podbrezovej. Horehronské mužstvo ich však vyškolilo z efektivity a potrestalo ich veľké chyby.

Výkony futbalistov Liptovského Mikuláša sú na začiatku sezóny ako na hojdačke. Po úvodnom a prekvapivom zaváhaní s rezervou Ružomberka sa spamätali výborne, keď zdolali Púchov a takisto aj bratislavské „béčko“. Vo štvrtom kole ich však čakal jeden z najkvalitnejších súperov - vlaňajší prvoligista z Podbrezovej. Po nádejnom a vyrovnanom úvode však prišla facka v podobe štyroch inkasovaných gólov a vysoká prehra 0:4. 

Dušan Kucharčík
Kapitán Liptákov Dušan Kucharčík bol na svoje mužstvo kritický (foto: Lukáš Urbašík)

„Myslím si, že prvý polčas bol celkom vyrovnaný, ale napriek tomu tam bolo z našej strany dosť veľa nepresností a málo agresivity. Mali sme dve gólové príležitosti, ktoré sme bohužiaľ nepremenili a v zápätí sme dostali gól po štandartke. V druhom polčase sme mali katastrofálny nástup, obrovskou chybou sme postavili súpera na koňa. Najprv išiel jeden z ich hráčov sám na brankára, vtedy to ešte náš gólman chytil, druhýkrát už z toho bol gól. Boli to katastrofálne chyby, po ktorých sme sa už nevedeli dostať do zápasu a skončilo to tak, ako to skončilo,“ zhodnotil zápas a výkon mužstva kapitán Liptákov Dušan Kucharčík pre ProFutbal.sk.

Líder Liptovského Mikuláša však vyzdvihol aj výborný výkon Podbrezovej, ktorá v piatkovom zápase potvrdila svoje kvality a zápas mala pod kontrolou: „Podbrezová má mimoriadne kvalitný káder, chcú hrať pekný futbal, rovnako ako aj my, no dnes ukázali svoju kvalitu, boli zaslúžene lepší a vyhrali.“

Liptovský Mikuláš - Podbrezová
Liptovský Mikuláš má talentový tím, doplatil však na veľké chyby (foto: Lukáš Urbašík)

Líder defenzívy zhodnotil aj úvod sezóny, po ktorom sa mu šesť bodov zo štyroch zápasov zdá málo a predovšetkým prehra s Ružomberkom Liptákov zaskočila: „Určite by sme boli radšej, keby sme mali teraz na konte viacej bodov, najmä tá domáca prehra s Ružomberkom nás mrzí. Náš problém je, že nedávame góly, máme každý zápas veľa šancí a nevieme sa presadiť a zas na druhú stranu, všetko, čo ide okolo našej brány, skončí v nej, a to určite musíme zmeniť.“ 

Dušan Kucharčík
Dušan Kucharčík tvrdí, že Liptáci chcú bojovať o špicu, treba však priniesť zmeny (foto: Lukáš Urbašík)

Liptovský Mikuláš sa rok od roka zlepšuje a poľaviť v tomto trende nebude chcieť ani v tejto sezóne. Konkurencia je však v druhej lige veľmi veľká, čo si uvedomujú aj na Liptove, kde by taktiež chceli hrať o čelo tabuľky, no ako nám potvrdil kapitán mužstva, majú čo zlepšovať do zvyšku sezóny. „Myslím, že o postup budú v tejto sezóne hrať Poprad, Podbrezová, ale aj Skalica je veľmi dobrá a možno sa do toho zapojí aj Petržalka. Určite by sme chceli aj my hrať na špici, ale musíme v prvom rade zmeniť veľmi veľa vecí. Musíme zlepšiť defenzívu, vyrážať do rýchlych protiútokov a premieňať šance. Určite nechceme podliezť latku, ktorú sme nastavili v posledných sezónach, ale tak, ako sme hrali dnes, to určite nepôjde,“ uzavrel s kritickým tónom kapitán Kucharčík.

FO ŽP Šport Podbrezová - MFK Tatran Liptovský Mikuláš (9. august 2019) (31 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia